Wydarzenia

Pierwszy sparing na szóstkę | Piłka Kobiet

2023-07-19 21:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław zainaugurowały sparingowe granie przed sezonem 2023/2024. Wrocławianki rozpoczęły z wysokiego C, pokonując czeskiego Banika Ostrawa aż 6:0.
W pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym trener WKS-u postawił na odmłodzony skład. W wyjściowej jedenastce znalazły się m.in. Dominika Szkwarek, Katarzyna Watral, Gabriela Lewicka czy Katarzyna Musiałowska, a w bramce po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją pojawiła się Hanna Wieczerzak.

Śląsk w nowej, młodszej odsłonie nieźle wyglądał na tle rywalek z Czech. Wrocławianki miały przewagę i kilka naprawdę świetnych sytuacji bramkowych, a dwie z nich na bramki zamieniła Klaudia Adamek. Do przerwy gospodynie środowego starcia prowadziły 2:0, a niedługo po wznowieniu kolejne ciosy wyprowadziły Joanna Wróblewska i Karolina Iwaśko. W końcówce kolejne trafienia dołożyły Gabriela Lewicka i Oliwia Związek.

Wynik oczywiście nie jest najważniejszy - zwłaszcza w pierwszym sparingu - cieszyć może natomiast sama gra i powroty zawodniczek po kontuzjach. Oprócz wspomnianej Hanny Wieczerzak na murawie po rehabilitacji pojawiły się Martyna i Marcelina Buś.

Kolejny sparing WKS-u już w najbliższą sobotę. Podopieczne Piotra Jagieły znów zmierzą się z rywalem z Czech, jednak teraz będzie to przeciwnik z nieco wyższej półki - Slovan Liberec. Początek starcia o godzinie 14:30.

Śląsk Wrocław - Banik Ostrawa 6:0 (2:0)
Bramki: Klaudia Adamek - dwie, Joanna Wróblewska, Karolina Iwaśko, Gabriela Lewicka, Oliwia Związek

Śląsk: Wieczerzak - Szkwarek, Węcławek, Watral, Wróblewska, Żurek, Musiałowska, Czudecka, Lewicka, Iwaśko, Adamek. Grały także: Bocian, Maskiewicz, Klimczak, Martyna Buś, Marcelina Buś, Flis, Białoszewska, Związek.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław