Wydarzenia

Pietraszewski: Wszyscy pracowali solidnie

2019-07-29 16:00:00
Trener zespołu U18 - Ryszard Pietraszewski podzielił się swoimi wrażeniami na temat okresu przygotowawczego oraz opowiedział nieco o zbliżającym się sezonie.
Ryszard Pietraszewski: Mieliśmy świetne warunki do przygotowania się do rundy jesiennej. Uniknęliśmy poważniejszych kontuzji, dopiero w ostatnim meczu sparingowym, dwóch zawodników naciągnęło mieśnie, ale mam nadzieję, że to nic poważnego i niedługo będą już dyspozycyjni. Wszyscy piłkarze pracowali ciężko i walczyli o to, by znaleźć się w kadrze na nowy sezon. 

Cały zespół jest nowy. Zawodnicy z rocznika 2002, którzy występowali tu w ubiegłym sezonie, trenują obecnie z drugim zespołem. Wszyscy startowali z równego poziomu. Miałem rozeznanie co do umiejętności zawodników, ale co innego wiedziec, a co innego miec z nimi do czynienia na codzień. Wszyscy pracowali solidnie i do nikogo nie mogłem miec zastrzeżeń jeśli chodzi o zaangażowanie. 

Ostatni sparing zagraliśmy z FK Pardubice. Zespół ten występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach. W większości zagrali piłkarzami z rocznika 2001, więc był to dla nas bardzo wartościowy sprawdzian. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji, które powinniśmy wykorzystać, ale ostatecznie zremisowaliśmy 0:0. Cieszę się jednak, że udało się zagrac na zero z tyłu. 

Przed ostatnim spraringiem chciałem zwrócić uwagę głównie na prace w defensywie i jej organizację. W większości spotkania graliśmy składem, który na dzień dzisiejszy jest naszym najmocniejszym. Widać progres względem poprzednich sparingów i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej podczas kolejnych meczów już w lidze. 

W sobotę mamy zaplanowany sparing z seniorskim zespołem Pogoni Oleśnica. Będzie to ostatni sprawdzian przed startem ligi. Rozgrywki będa w tym sezonie zupełnie innne niż w poprzednim. Wszystkie zespoły tworzą się od nowa i będzie można ocenić ich siłę po kilku rozegranych kolejkach. Chciałbym żeby nasi zawodnicy rozwijali się indywidualnie i trafiali do pierwszego zespołu. Jeśli w pierwszym meczu z Wisłą zagramy dobre spotkanie i zrealizujemy wszystkie założenia to będę zadowolony.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również