Wydarzenia

Piłka kobiet: Juniorki walczą o półfinał!

2022-05-14 07:00:00
Sezon w Centralnej Lidze Juniorek U15 wchodzi w decydującą fazę. W sobotę - 14 maja - piłkarki Śląska Wrocław zmierzą się z Beniaminkiem Profbud Krosno w spotkaniu ćwierćfinałowym. Początek o godzinie 15:30.
Siedem meczów - siedem zwycięstw - 29 goli strzelonych - 3 bramki stracone. To bilans drużyny Śląska Wrocław U15, prowadzonej przez Patrycję Falborską. Wrocławianki przebrnęły przez fazę grupową z kompletem zwycięstw, jednak teraz to liczyć się nie będzie. W fazie pucharowej jest osiem drużyn i każda z nich ma takie same szanse na końcowy sukces.

Pierwszym rywalem WKS-u w tej fazie grupowej będzie zespół Beniaminka Profbud Krosno. Rywal bez wątpienia wymagający, który zająć drugie miejsce w swojej grupie, zaraz za Resovią Rzeszów. Krośnianki z siedmiu meczów wygrały pięć, strzeliły w nich dziewiętnaście goli i straciły tylko sześć.

Trenerka Patrycja Falborska będzie musiała zestawić zespół nieco inaczej niż w ostatnich meczach, a wszystko ze względu na problemy kadrowe spowodowane kontuzjami. Śląsk jednak nadal pozostaje faworytem tej potyczki.

- Realizowałyśmy założenia, dziewczyny były odważne i konsekwentne w działaniu, a to cieszy - tym bardziej, że taka gra zapewniła nam awans do ćwierćfinałów. Jestem dumna z pracy jaką wykonujemy i z tego jaką tworzymy drużynę. To nasza siła - mówiła trenerka WKS-u po awansie do ćwierćfinałów.

W tej fazie rozgrywek odbywa się tylko jeden mecz, a zwycięzca awansuje do najlepszej czwórki zespołów w Polsce. Ewentualnym kolejnym rywalem Śląska będzie zwycięzca potyczki Resovia Rzeszów - GKS Katowice, a półfinały CLJ U15 odbywać się będą w ostatni weekend maja.

Zanim jednak półfinał, czas na starcie ćwierćfinałowe. Początek meczu Śląsk Wrocław - Beniaminek Profbud Krosno w sobotę - 14 maja - o godzinie 15:30 na boisku przy hotelu GEM we Wrocławiu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław