Wydarzenia

Piłka kobiet: Misja półfinał

2022-04-27 06:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław w środę rozgrywają kolejne bardzo ważne spotkanie. W Bielsku-Białej zmierzą się z miejscowym Rekordem, a stawką tego meczu jest awans do półfinału Pucharu Polski Kobiet. Pierwszy gwizdek o godzinie 15.
Piłkarki Śląska są w trakcie małego piłkarskiego maratonu. Do tej pory wszystkie jego etapy mogą zaliczyć do udanych - w Wielki Czwartek pokonały Rekord Bielsko-Biała 3:0, pięć dni później wygrały z Górnikiem Łęczna 2:1, a w miniony weekend wywiozły punkty z trudnego terenu, jakim jest obiekt GKS-u Katowice (2:0). W najbliższą niedzielę zmierzą się z zespołem AP Lotos Gdańsk, ale zanim do tego dojdzie, podopieczne Piotra Jagieły raz jeszcze zagrają z bielskim Rekordem. W meczu o zdecydowanie większą stawkę.

Sytuacja w Ekstralidze Kobiet przez moment była dla wrocławianek trudna, bo strefa spadkowa nieubłaganie się zbliżała, jednak wyżej wymieniona seria zwycięstw pozwoliła złapać drugi oddech i spoglądać w górę tabeli. Równolegle Śląsk występuje w Pucharze Polski Kobiet, gdzie radzi sobie wyśmienicie i w środę będzie chciał podtrzymać tę serię. Do tej pory zawodniczki WKS-u pokonały Pomorzanina Toruń (8:0) w 1/32 finału, w kolejnej fazie rozgrywek Bielawiankę Bielawa (7:0), a następnie Sportis Bydgoszcz (3:0).

O ile Śląsk z Rekordem dwukrotnie w lidze wygrywał (2:1 w Bielsku-Białej i 3:0 u siebie), to będzie to zdecydowanie inny mecz. Bielszczanki w Ekstralidze radzą sobie przeciętnie i nawet nie chodzi o samą grę, bo ta momentami wygląda całkiem dobrze, ale o wyniki. Rekord zamyka ligowe zestawienie, tracąc do bezpiecznego miejsca osiem punktów, co nie jest szczególnie komfortową sytuacją, zwłaszcza, że do końca sezonu zostało do zdobycia tylko piętnaście "oczek".

Rekordzistki mogą powetować sobie sezon występami w Pucharze Polski, dlatego szczególnie mobilizują się na środowe spotkanie. W poprzednich rundach bielszczanki wyeliminowały GKS Katowice (2:2, k.4:2), SWD Wodzisław Śląski (3:2) i Stomil Olsztyn (2:1).

Jak będzie w środę? Na papierze faworytem są wrocławianki, ale Rekord wcale nie jest bez szans. W tym sezonie zespół z Bielska na swoim terenie jeszcze nie wygrał - w lidze ma bilans 0-2-6, a w jedynym domowym meczu pucharowym awansował po remisie w regulaminowym czasie i rzutach karnych. Z całą pewnością Rekord chciałby zakończyć tę serię i przełamać się meczu pucharowym.

Początek spotkania w środę (27 kwietnia) o godzinie 15:00. Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Rekord TV na Youtubie.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław