Wydarzenia

Piłkarki Śląska wznowiły treningi

2024-01-08 19:00:00
Najpierw były testy, następnie chwila oddechu i... zaczynamy pracę na pełnych obrotach! W poniedziałek piłkarki Śląska Wrocław rozpoczęły okres przygotowawczy. Nieco nietypowy, bo w jego trakcie rozegrają mecz o stawkę.
Wrocławianki spotkały się na pierwszych zajęciach już w poprzednim tygodniu, kiedy zaplanowano testy motoryczne. Nie zabrakło wówczas także ćwiczeń gimnastycznych i innych form trenowania. W poniedziałek oficjalnie rozpoczął się okres przygotowawczy, który ma zespół trenera Piotra Jagieły przygotować do piłkarskiej wiosny. Pierwszy mecz o stawkę zaplanowano na 17 lutego, jednak rozgrywki ligowe rozpoczną się dopiero dwa tygodnie później.W poniedziałek dopisała frekwencja, bo do zajęć powróciły piłkarki, które ostatnio leczyły kontuzje - m.in. Natalia Sitarz i Julia Maskiewicz. Urazy wciąż eliminują z drużynowych treningów - a co za tym idzie, z gry - Oliwię Krysman i Jagodę Ostrowską, a na liście kontuzjowanych zawodniczek nadal jest Martyna Buś, która musiała przedwcześnie zakończyć granie jesienią.

- Wszyscy wyczekiwaliśmy pierwszego treningu. Cieszy nas świetna frekwencja, czekamy jeszcze tylko na Oliwie, Martynę i Jagodę i kadra będzie kompletna. Po sześciu miesiącach wróciła do nas Kasia Białoszewska, która po kontuzji potrzbuje stabilizacji, dobrego treningu oraz zaufania - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Dodajmy, że inauguracyjny tydzień treningów zwieńczony zostanie sparingiem z pierwszoligową Ślęzą Wrocław.- Dzięki dobrze przepracowanemu okresowi przejściowenu możemy wystartować z dobrego poziomu intensywnosci, będziemy kontrolować rosnące obciążania za pomocą danych z GPS, co pomoże nam jeszcze lepiej rozłożyć akcenty notoryczne na poszczególne tygodnie przygotowań - dodaje trener Jagieła.

A oprócz test-meczu z Żółto-Czerwonymi wrocławianki rozegrają także mecze z Banikiem Ostrawa, Czarnymi Sosnowiec, Slovanem Liberec, SMS-em Łódź i Ostrovią Ostrów. W międzyczasie - na 17 lutego - zaplanowano spotkanie 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet, choć jeszcze nie wiadomo, z kim zmierzy się Śląsk (losowanie odbędzie się w styczniu). Z kolei pierwszy mecz ligowy to weekend 2/3 marca i daleki wyjazd do Olsztyna na mecz ze Stomilankami.Plan przygotowań Śląska Wrocław do rundy wiosennej:
8 stycznia - rozpoczęcie treningów drużynowych
13 stycznia - sparing ze Ślęzą Wrocław (Wrocław)
17 stycznia - sparing z Banikiem Ostrava (wyjazd)
22-27 stycznia - obóz przygotowawczy w Środzie Śląskiej
27 stycznia - sparing z Czarnymi Sosnowiec (Wrocław)
3 lutego - sparing ze Slovanem Liberec (Wrocław)
10 lutego - sparing z SMS-em Łódź (Wrocław)
17 lutego - mecz 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet
24 lutego - sparing z Ostrovią Ostrów (Kiełczów)
2/3 marca - pierwszy mecz sezonu ze Stomilankami Olsztyn
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław