Wydarzenia

Piłkarki Śląska wznowiły treningi | Piłka Kobiet

2023-07-12 20:00:00
W środę piłkarki Śląska Wrocław spotkały się na pierwszym drużynowym treningu w tym okresie przygotowawczym.

Treningi drużynowe - choć jeszcze nie w pełnym składzie - to kolejny etap przygotowań do nowego sezonu. Przypomnijmy, że zawodniczki rozpoczęły pracę indywidualną w środe, 28 czerwca. Kolejny etap rozpocznie się w poniedziałek, 17 lipca, kiedy do wspólnych treningów wrócą młode zawodniczki, które wywalczyły złoto Centralnej Ligi Juniorów U17.

- To kolejny etap przygotowań i choć faktycznie, trenujemy w skromniejszym składzie, to nie ma mowy o taryfie ulgowej - zaznacza szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.Oprócz młodzieżowych mistrzyń Polski na pierwszym treningu zabrakło również Julii Maskiewicz, Kamili Czudeckiej i Aleksandry Żurek. Wszystkie te piłkarki wykonują obowiązki trenerskie, przebywając ze swoimi zespołami (odpowiednio U13, U12 i U11) na obozie w Domasławicach.

Cieszyć natomiast może powrót zawodniczek, które w ostatnim czasie narzekały na kontuzje. Do zajęć z pełnymi obciążeniami wróciły już Hanna Wieczerzak i Martyna Buś, z zespołem trenuje także Marcelina Buś, która doznała kontuzji barku w ostatnim meczu sezonu 2022/2023. Lista zawodniczek kontuzjowanych znacznie się zmniejszyła, a obecnie znajdują się na niej Natalia Sitarz, Jagoda Ostrowska i Oliwia Krysman. Pierwsza z nich powinna najszybciej wrócić do treningów.

Warto również zaznaczyć, że do Śląska z wypożyczenia do SMS-u Łódź wróciła Natalia Skiba. Bramkarka będzie walczyła o miejsce między słupkami z Anną Bocian i Hanną Wieczerzak.Kolejny tydzień będzie już bardziej intensywny, bowiem wrocławianki rozegrają dwa mecze kontrolne - najpierw w środę (19 lipca) zmierzą się na Kłokoczycach z Banikiem Ostrawa, a trzy dni później (22 lipca) zagrają na wyjeździe ze Slovanem Liberec.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław