Wydarzenia

Piłkarki WKS-u rozpoczęły obóz w Środzie Śląskiej

2024-01-22 21:00:00
Zawodniczki Śląska Wrocław weszły w kolejny etap przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczne trenera Piotra Jagieły rozpoczęły w poniedziałek pięciodniowy obóz przygotowawczy w Środzie Śląskiej. Jego zwieńczeniem będzie mecz sparingowy z Czarnymi Sosnowiec.
Obóz w Środzie Śląskiej potrwa do najbliższego piątku. Tego dnia piłkarki wrócą do Wrocławia, a zwieńczeniem intensywnego okresu będzie sparing z Czarnymi Sosnowiec (sobota, 27 stycznia, godzina 14:30, stadion na Kłokoczycach). Zgrupowanie będzie krótkie, ale niezwykle intensywne, bowiem sztab WKS-u zaplanował aż trzy jednostki dziennie!

- Warunki w Środzie Śląskiej mamy bardzo dobre, możemy skupić się na ciężkiej pracy. W ciągu najbliższych pięciu dni mamy zaplanowane trzy jednostki dziennie - jedną na siłowni i dwie na boisku. Pierwsza boiskowa to praca stricte drużynowa, a kolejna to ćwiczenie zachowań na boisku, ale bardziej pod kątem indywidualnym, by rozwinąć zawodniczki. To jest dla nas najistotniejsze i na to zwracamy uwagę w tym okresie przygotowawczym - zaznacza szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Warto dodać, że na zgrupowaniu pojawiły się niemal wszystkie zawodniczki Śląska. Brakuje jedynie kontuzjowanych Oliwii Krysman i Jagody Ostrowskiej, jest natomiast Martyna Buś, która rozpoczęła treningi indywidualne po niedawnym urazie. Pod baczną obserwacją sztabu medycznego znajduje się natomiast Katarzyna Białoszewska, która trenuje z drużyną, ale wciąż dochodzi do siebie po niedawnej kontuzji kolana. Na drobny uraz narzeka także Karolina Iwaśko, ale i ona wkrótce powinna pracować na najwyższych obrotach.

- Jesteśmy w okresie przygotowawczym, a obciążenia są coraz większe, ale na najwyższe obroty dopiero będziemy wchodzić. Przed nami kilka treningów we Wrocławiu, a później tydzień obozu w Środzie Śląskiej. Tam zdecydowanie popracujemy mocniej na boisku i poza nim - mówiła kilka dni temu kapitan WKS-u, Joanna Wróblewska. Praca na boisku to również zaplanowany element integracji. Nie jest tajemnicą, że jeśli piłkarki będą dobrze rozumieć się poza boiskiem, może mieć to przełożenie na wydarzenia meczowe.

Po obozie i spotkaniu z Czarnymi Sosnowiec, wrocławianki rozegrają jeszcze dwa sparingi (3 lutego ze Slovanem Liberec i 10 lutego z SMS-em Łódź), a następnie 17 lutego zagrają w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet z Juna Trans Stare Oborzyska. Rozgrywki ligowe zostaną wznowione w pierwszy weekend marca.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław