Wydarzenia

Piłkarze Ślaska zagrali dla Polski w Region's Cup

2016-09-30 12:00:00
Trzech zawodników drugiej drużyny - Daniel Łuczak, Adrian Repski i Krzysztof Cieśla - oraz fizjoterapeuta Mateusz Bystryk reprezentowali Polskę podczas Region's Cup.
Rozgrywki Region's Cup to nieoficjalne mistrzostwa Europy amatorów. Biorą w nich udział zwycięskie regiony z poszczególnych krajów. Aktualnym mistrzem Polski jest Dolny Śląsk.

Biało-czerwoni spotkali się w grupie z Portugalią, Białorusią i Łotwą. Mecze rozgrywano w Legnicy, a awans do strefy finałowej zdobywali wyłącznie zwycięzcy każdej z ośmiu grup. W reprezentacji naszego kraju znaleźli się trzej piłkarze (Repski, Łuczak, Cieśla) oraz fizjoterapeuta (Bystryk), na codzień reprezentujący barwy III-ligowej drużyny rezerw Śląska Wrocław.Polacy w pierwszy spotkaniu zmierzyli się z fawortyem - Portugalią. Całe spotkanie rozegrali Łuczak i Repski, jednak nasza reprezentacja uległa 0:2, czym niemal przekreśliła swoje szanse na awans. 

Kolejne dwa spotkania to dwie wygrane biało-czerwonych. Najpierw 3:1 z Białorusią (cały mecz Repskiego i połowa Cieśli), a potem pogrom 7:0 z reprezentacją Łotwy. W ostatnim starcu Repski zagrał drugą połowę, a Cieśla i Łuczak cały mecz. Co więcej, Daniel zdobył dwie bramki - pierwszą i siódmą, ustalając wynik spotkania. W grupie zwyciężyła Portugalia i to ona zagra w turnieju finałowym. Polacy zajęli drugie miejsce.

Naszym reprezentantom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach Śląska!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Szymon Mikołajczak

Zobacz również