Wydarzenia

Piotr Jagieła: Dla takich meczów trenujemy cały rok

2022-05-26 11:30:00
W czwartek piłkarki Śląska Wrocław staną przed szansą na wywalczenie Pucharu Polski. - Bez wątpienia to bardzo ważny dla nas mecz, ale jesteśmy gotowi na takie wyzwania - zapowiada szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.
Piotr Jagieła: Bez wątpienia to bardzo ważny dla nas mecz, ale jesteśmy gotowi na takie wyzwania. Zdajemy sobie sprawę z klasy rywala, chcemy podjąć rękawice i przywieźć do Wrocławia puchar. Właśnie dla takich meczów ciężko pracujemy i trenujemy cały rok.

Ostatnie dni są intensywne, poświęciliśmy je na regenerację po meczach ligowych, ale ten tydzień to maksymalne przygotowanie do meczu finałowego z Czarnymi. Najważniejsze będzie podejście mentalnej do zawodów, a na boisku - realizacja założeń taktycznych. Mieliśmy i mamy świetne warunki do pracy, bo trenowaliśmy na stadionie przy ulicy Oporowskiej, dlatego jesteśmy przygotowani do tego spotkania.

Będziemy musieli radzić sobie bez kontuzjowanych zawodniczek, między innymi bez Asi Wróblewskiej, to oczywiście duża strata dla nas, ale mamy już plan na to spotkanie i będziemy chcieli go realizować. Najważniejsze, by trzymać się tego planu i kontrolować emocje - jak w ostatnim ligowym meczu ze Sportisem - kiedy zagraliśmy zmienionym skłądem, mieliśmy kilka debiutów, ale dziewczyny nie pękły.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław