Wydarzenia

Piotr Jagieła: Finał to duża nauka na przyszłość

2022-05-28 08:00:00
Śląsk Wrocław przegrał w finale Pucharu Polski z Czarnymi Antrans Sosnowiec 0:4. Spotkanie finałowe skomentował szkolenoiowiec WKS-u, Piotr Jagieła.
Piotr Jagieła (trener Śląska): Z wyniku meczu finałowego nie możemy być zadowoleni, ale sam awans do finału to duży sukces tego młodego zespołu. Gratuluję Czarnym, bo odniosły zasłużone zwycięstwo. Pocieszeniem może też być fakt, że do samego końca walczyliśmy o choćby jedno, honorowe trafienie, zawodniczki do samego końca ambitnie starały się pokonać bramkarkę Czarnych.

Mieliśmy swoje problemy kadrowe, nie było m.in. Asi Wróblewskiej, choć na końcówkę meczu pojawiła się powracająca po kontuzji Gosia Korda, a Martyna Buś grała na środkach przeciwbólowych, bo ma przeciążone kolano i w ostatnim meczu w Tarnowie już nie zagra. Absolutnie jednak nie chciałbym tego traktować jako wymówki. Rywale też mieli swoje problemy.

Finał Pucharu Polski to wielkie święto piłki, czuć było atmosferę piłkarskiego święta. Oczywiście, jest niedosyt po tym meczu, bo przyjechaliśmy do Puław po zwycięstwo, ale jeszcze raz chciałbym podkreślić, że awans sam w sobie był dla nas sukcesem i bardzo dużą nauką na przyszłość. Teraz przegrywamy 0:4, ale po wyciągnięciu wniosków i analizie tego spotkanie zbierzemy niezbędne doświadczenie.

To był nasz pierwszy finał Pucharu Polski, wierzę, że nie ostatni i jeszcze wrócimy powalczyć o to trofeum.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław