Wydarzenia

Piotr Jagieła przed meczem z AP Orlenem | Piłka Kobiet

2022-08-20 08:00:00
W sobotę - 20 sierpnia - piłkarki Śląska Wrocław zmierzą się na wyjeździe z AP Orlenem Gdańsk. - Gdańszczanki to przeciwnik posiadający dynamiczne napastniczki, dobrze radzą sobie w grze bezpośredniej i są agresywne bez piłki. Przygotowujemy się na fizyczne pojedynki - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.
Piotr Jagieła: Analizując mecz z Górnikiem Łęczna doszliśmy do wniosku, że na pewno musimy dalej pracować nad grą w ataku pozycyjnym i arytmią gry. Traciliśmy zbyt wiele piłek, co zmuszało nas do intensywnego bronienia zaraz po odbiorze. Przez to nie mogliśmy utrzymać takiego tempa gry jak w pierwszej połowie spotkania.

Wyniki z systemu catapult pokazały, że jeśli chodzi o procent biegu w sprincie czy szybkim biegu wykręciliśmy wyniki na poziomie mistrzostw Europy czy finałowych spotkań Ligi Mistrzyń. Teraz będziemy chcieli przekuć to na korzyść gry z piłką przy nodze.

Gdańszczanki to przeciwnik posiadający dynamiczne napastniczki, dobrze radzą sobie w grze bezpośredniej i są agresywne bez piłki. Przygotowujemy się na fizyczne pojedynki i na to, że będą atakować przestrzeń za naszymi plecami. Wiemy, jak mamy zachowywać się w poszczególnych fazach gry, a widzę też, że dziewczyny zaczynają łapać świeżość po intensywnym okresie przygotowawczym. To pozwoli nam utrzymać intensywność gry.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław