Wydarzenia

Piotr Jawny: Piłkarze zdali egzamin

2021-06-05 22:00:00
Piłkarze Śląska II w ostatnim wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie pokonali Olimpię Elbląg 4:1. - Zagraliśmy w okrojonym, młodym składzie, ale bardzo się cieszymy, że chłopcy zdali egzamin i w bardzo przekonujący sposób wygrali to spotkanie - podsumował sobotnie starcie szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jawny.
Piotr Jawny: Jesteśmy szczęśliwi z gry, z rezultatu. Wiadomo, Olimpia też walczyła o swoje, miała swoje cele, my dobrze weszliśmy w mecz, dość szybko zdobyliśmy bramkę po ładnej akcji - Mateusz Młynarczyk wrzucił "za plecy", a Igor Maruszak wykończył. Później zrobiło się więcej pola dla naszych młodych zawodników, a te sytuacje są zawsze korzystne. Po odbiorach tworzyliśmy kolejne okazje i było 2:0 do przerwy.
 
Po przerwie, jak to większość drużyn grających przeciwko nam ma w zwyczaju, Olimpia rzuciła się do bezpośredniej gry - dużo wrzutek, z autu, rzutów rożnych. Na szczęście robimy postępy w tym kierunki i nie daliśmy się złamać i nie daliśmy sobie strzelić goli ze stałych fragmentów gry. A z drugiej strony wyprowadziliśmy kolejne kontry, po których padły gole.
 
Mieliśmy na boisku dużo młodych zawodników, ponieważ część starszych ma już wolne - niedługo będą się przygotowywać z pierwszym zespołem do nowego sezonu. Nasi juniorzy walczą natomiast o mistrzostwo Polski. Okrojony, młody skład, ale bardzo się cieszymy, że chłopcy zdali egzamin i w bardzo przekonujący sposób wygrali to spotkanie.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław