Wydarzenia

Piotr Jawny: Szanujemy ten punkt

2021-04-28 18:00:00
Drugi zespół Śląska Wrocław w środę bezbramkowo zremisował z Hutnikiem Kraków. - Bardzo nam zależało, żeby wrócić na tory zespołu, który jest bardzo dobry i solidny w bronieniu - przyznaje po spotkaniu szkoleniowiec drużyny, Piotr Jawny.
Piotr Jawny:  Na pewno szanujemy ten punkt, bo ostatnio mieliśmy spotkania, gdzie traciliśmy tych bramek dość sporo. Bardzo nam zależało, żeby wrócić na tory zespołu, który jest bardzo dobry i solidny w bronieniu. W tym sezonie mieliśmy dużo meczów dobrych w defensywie, teraz troszeczkę nam się uszczupliła kadra, troszeczkę mamy problem z obrońcami. Dzisiaj mógł zagrać Piotr Celeban, to było ogromne wsparcie, dlatego raz jeszcze podkreślam, szanujemy ten punkt. Graliśmy z przeciwnikiem wymagającym, dużo biegającym, który zostawia bardzo mało miejsca rywalom do gry i to, że wiosną Hutnik tak punktuje, nie jest dziełem przypadku. Z pewnością lepiej się prezentują niż jesienią. W stu procentach zadowoleni bylibyśmy w przypadku zwycięstwa, ale bierzemy ten punkt i patrzymy w przyszłość, by zdobyć jak najwięcej punktów do końca sezonu.

Oglądaliśmy i analizowaliśmy grę Hutnika, wiedzieliśmy, że grają pressingiem i idą mocno właściwie cały mecz. Dużo biegają i nie pozwalają przeciwnikowi grać w piłkę. Byliśmy na to przygotowani, wiedzieliśmy, że tak to będzie mniej więcej wyglądało. Niestety, nie udało nam się stworzyć jakiejś sytuacji, która pozwoliłaby nam na zdobycze bramkowe, ale z drugiej strony zachowywaliśmy dyscyplinę w defensywie, wszyscy - od Darka Szczerbala w bramce do ostatniego zawodnika z przodu - zachowali dyscyplinę. Stąd wynik remisowy.

Jest ciężki tydzień, graliśmy w weekend w Ostródzie, teraz na własnym boisku, a w sobotę jedziemy do Katowic. Kadra jest dość wąska, szczupła, więc tak naprawdę większość tych samych zawodników będzie grała z GKS-em. Katowiczanie są bardzo wymagającym przeciwnikiem, ale damy z siebie wszystko, a później mamy dłuższą przerwę do kolejnego spotkania. Teraz dwa dni na regenerację, postaramy się je jak najlepiej wykorzystać, a w Katowicach powalczymy i postaramy się sprawić jakąś niespodziankę.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również