Wydarzenia

Plan przygotowań piłkarek do sezonu 2024/2025

2024-07-03 19:30:00
Pięć tygodni treningów drużynowych, pięć meczów sparingowych z wymagającymi rywalami i obóz przygotowawczy w Krotoszynie - tak w skrócie wygląda plan przygotowań piłkarek Śląska do sezonu 2024/2025. Czasu nie ma zbyt wiele, bo już 11 sierpnia rozpoczynają się rozgrywki Orlen Ekstraligi Kobiet.
Po kilku dniach zasłużonych urlopów piłkarki Śląska rozpoczęły przygotowania według rozpisek indywidualnych. W pierwszym tygodniu lipca spotkają się już na wspólnych zajęciach, choć pierwsze dwa dni przewidziane są na testy wydolnościowe.

8 lipca zaplanowana jest inauguracyjna jednostka drużynowa, a pierwsze treningi w tym okresie przygotowawczym wrocławianki odbędą na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Sztab szkoleniowy zaplanował pięć meczów sparingowych z mocnymi rywalami, również zagranicznymi. Najpierw Śląsk zmierzy się z RB Lipsk, następnie piłkarki WKS-u czeka czeskie dwudniowe wyzwanie, a w kolejnych tygodniach zmierzą się z Medykiem Konin (Orlen 1. Liga) oraz SMS-em Łódź (Orlen Ekstraliga).

- Cieszymy się, że możemy sprawdzić się na tle wymagających rywali. Chcemy uczyć się od lepszych i tylko w taki sposób możemy grać na odpowiedniej dla nas intensywności. Wiadomo, że na tym etapie wyniki nie są najważniejsze, a zgranie zespołu, bo będziemy mieli kilka nowych twarzy w drużynie oraz wypracowanie pewnych systemów gry. Wierzę, że będzie to bardzo owocny czas - podkreśla szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Pierwszy mecz nowego sezonu zaplanowany jest na niedzielę, 11 sierpnia. Na razie nie jest jeszcze znany szczegółowy terminarz rozgrywek Orlen Ekstraligi Kobiet, zatem jeszcze nie wiadomo, z kim wrocławianki zagrają na inaugurację. Pewne natomiast jest to, że w najbliższych dniach poznamy nowe piłkarki, które dołączą do Śląska.

Plan przygotowań piłkarek Śląska do sezonu 2024/2025:
25 czerwca - 4 lipca - praca indywidualna wg rozpisek
5-6 lipca - testy wydolnościowe
8 lipca - początek treningów drużynowych
21-27 lipca - obóz w Krotoszynie
11 sierpnia - pierwszy mecz Orlen Ekstraligi Kobiet

Plan sparingów:
13 lipca - RB Lipsk (wyjazd)
19 lipca - Slovan Liberec (wyjazd)
20 lipca - Slavia Praga (wyjazd)
27 lipca - Medyk Konin (wyjazd)
3 sierpnia - SMS Łódź (wyjazd)
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław