Wydarzenia

Plan przygotowań rezerw WKS-u

2017-01-07 12:10:00
W poniedziałek, 9 stycznia II drużyna Śląska rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej III ligi. Pierwszy mecz o ligowe punkty wrocławianie rozegrają 18 marca ze Skrą Częstochowa.
Pierwsze dni zespół prowadzony przez Arkadiusza Batora spędzi na obiektach przy Oporowskiej, gdzie na co dzień rozgrywa spotkania ligowe. Kadrę rezerw wzmocnią nasi juniorzy: Jakub Kierkiewicz, Konrad Poprawa, Mateusz Czerwiński, oraz 16-letni Patryk Ostrowski. 
 
Na wtorek, 10 stycznia zaplanowano testy wydolnościowe, a 15 stycznia wyjazd na turniej halowy do Sosnowca. Tam rezerwy wezmą udział w Memoriale Włodzimierza Mazura, w którym wystąpią również: Zagłębie Sosnowiec, reprezentacja Polski w beach soccerze, drużyna Gwiazd Śląskiej Piłki, a także triumfator „Halowej Ligi Zagłębiowskiej”.
 
W poniedziałek, 6 lutego zespół Arkadiusza Batora wyjedzie na obóz do Zgorzelca, gdzie pozostaną do 13 lutego. 
 
- Na pewno solidnie musimy przepracować ten okres, bo naszym celem jest awans w wyższe rejony tabeli – mówi trener WKS-u Arkadiusz Bator. - Przed nami kilka sparingów. Skupiać się będziemy przede wszystkim na wypracowaniu swojego stylu gry, by później przełożyć to na ligę. Powoli wprowadzamy do gry również naszą młodzież i zaczynamy ich obserwować pod kątem gry typowo seniorskiej. Do naszej kadry dołącza między innymi 16-letni Patryk Ostrowski, który ma spory potencjał i któremu już chcemy dawać szansę na ogrywanie się w seniorach. Cieszy fakt, że coraz więcej młodzieży z naszej Akademii zaczyna dobijać do seniorskiej piłki. W przeciągu najbliższych lat będą pukać do kadry I zespołu. 
 
Planowane sparingi: 
 
Polonia Trzebnica – Śląsk (27.01)
Stal Brzeg – Śląsk (04.02)
Apis Jędrzychowice – Śląsk (10.02)
Śląsk – Wiwa Goszcz (15.02)
Śląsk – MKP Wołów (18.02)
LZS Starowice – Śląsk (25.02)
Śląsk – Foto Gać (04.03)
Piast Żmigród – Śląsk (11.03)
 
Pierwszy mecz o ligowe punkty w III lidze rezerwy Śląska rozegrają 18 marca w Częstochowie z tamtejszą Skrą. II drużyna WKS-u z 17 punktami piastuje 14. miejsce w tabeli.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również