Wydarzenia

Plan przygotowań Śląska do sezonu 2024/25 [AKTUALIZACJA]

2024-06-25 19:00:00
Wicemistrzowie Polski do sezonu 2024/25 przygotowywać się będą podczas dwóch obozów przygotowawczych (w Polsce i Austrii) oraz na własnych obiektach we Wrocławiu. Przed startem nowych rozgrywek planowanych jest rozegranie pięciu sparingów.
Drużyna Śląska Wrocław zakończyła rozgrywki ze srebrnymi medalami na szyi i udała się na zasłużone urlopy. Nie będą one jednak zbyt długie, bo już w połowie czerwca zespół spotka się ponownie. Oczywiście piłkarze otrzymali rozpiskę indywidualnych zajęć, by wspólne treningi rozpocząć już w dobrej formie fizycznej. Powrót do treningów zaplanowano 17 czerwca. Wtedy zawodnicy przejdą m.in. badania wydolnościowe.

Do sezonu 2024/25 Śląsk przygotowywać się będzie podczas dwóch obozów przygotowawczych. Pierwszy z nich rozpocznie się już 18 czerwca, kiedy to zespół wyjedzie na krótkie zgrupowanie do Karpacza. 21 czerwca klub rozegrał sparing z Rokitą Brzeg Dolny, czyli kolejny mecz dla kibiców z miejscowości, w której znajduje się wielu sympatyków WKS-u. Śląsk zwyciężył 4:0.

W dniach 24 czerwca - 3 lipca WKS przebywaa w miejscowości Aigen im Mühlkreis. Podczas zagranicznego zgrupowania zespół mierzy się z bardzo silnymi przeciwnikami - wicemistrzem Rumunii oraz Czech, czyli CFR Cluj i Slavią Praga. Pierwsze spotkanie WKS wygrał 1:0. Pierwotnie drużyna zaplanowała trzy sparingi, jednak sztab szkoleniowy zdecydował się zrezygnować z jednego meczu, by móc zorganizować zespołowi więcej pełnych dni treningowych.

- Cieszymy się, że możemy zagrać z bardzo silnymi rywalami i sprawdzić się na międzynarodowej arenie. Poprzednie takie gry kontrolne, choćby z RB Salzburg, dały nam bardzo dużo i wierzę, że to będzie znakomite przetarcie przed rywalizacją w europejskich pucharach - mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Po powrocie z obozu przygotowawczego Śląsk czeka jeszcze jeden wyjazd - 6 lipca wrocławianie zagrają w Czechach z Opavą, a mecz sparingowy będzie głównym punktem obchodów 800-lecia miasta. Kibice obu klubów żyją w przyjaźni i taki mecz będzie prawdziwym świętem dla fanów obu zespołów.

Od 8 lipca Trójkolorowi rozpoczną ostatni etap przygotowań - treningi na własnych obiektach we Wrocławiu. 12 lipca planowany jest ostatni sparing przed startem sezonu, a rywalem WKS-u będzie czeska Mlada Boleslav. PKO BP Ekstraklasa rusza w weekend 20-21 lipca (pierwsze spotkania 19 lipca), zaś eliminacje Ligi Konferencji Europy w dniach 25 lipca.

Plan przygotowań Śląska:

17 czerwca - powrót do treningów
18-21 czerwca - obóz w Karpaczu
24 czerwca - 3 lipca - obóz w Austrii (trzy sparingi)
6 lipca - sparing z SFC Opava
13 lipca - sparing we Wrocławiu
19 lipca - start PKO BP Ekstraklasy
25 lipca - start eliminacji Ligi Konferencji Europy

Plan sparingów Śląska:

21 czerwca - Rokita Brzeg Dolny - Brzeg Dolny (4:0)
26 czerwca - CFR Cluj (Rumunia) - Austria (1:0)
3 lipca - Slavia Praga (Czechy) - Austria
6 lipca - SFC Opava (Czechy) - Opava
12 lipca - FK Mladá Boleslav (Czechy) - Wrocław
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław