Wydarzenia

Po punkty na trudny teren

2020-10-17 10:00:00
W 9. kolejce 2. ligi rezerwy Śląska Wrocław pojadą na trudny teren. Trójkolorowi zmierzą się w Rzeszowie z miejscową Stalą, która jest wyróżniającym się zespołem w pierwszej części rozgrywek.
Poprzednia kolejka była pod wieloma względami przełomowa dla zespołu trenera Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego. Wrocławianie po raz pierwszy w sezonie wygrali na własnym terenie i po raz pierwszy zdołali zachować czyste konto, pokonując Chojniczankę 2:0 po bramkach Szymona Krocza i Grzegorza Kotowicza. Dodatkowo, zespół z Chojnic należy do ścisłej czołówki tabeli, więc wrocławianie pokazali, że są w stanie rywalizować z każdym. 

Trójkolorowi przełamali serię czterech meczów bez zwycięstwa i od razu wydostali się ze strefy spadkowej. Obecnie WKS ma na swoim koncie osiem punktów i zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli. Jedną z wyróżniających się postaci wrocławskiej drużyny jest Sebastian Bergier, który po meczu z Chojniczanką po raz drugi w tym sezonie został wybrany do jedenastki kolejki tygodnika "Piłka Nożna".

Stal zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli i zgromadziła do tej pory 17 punktów. W poprzednim sezonie rzeszowianie do samego końca walczyli o awans do Fortuna 1. ligi, jednak w barażu ulegli lokalnemu rywalowi - Resovii. 

Zespół z Rzeszowa jak do tej pory lepiej radził sobie w spotkaniach wyjazdowych, gdzie potrafił rozgromić choćby Błękitnych Stargard 5:0. U siebie Stal poniosła jedyną porażkę w sezonie, przegrywając 0:1 z Olimpią Elbląg, dla której były to jedyne punkty w sezonie. 

W przypadku zwycięstwa w Rzeszowie rezerwy WKS-u mogą awansować do pierwszej dziesiątki tabeli. Podopieczni trenera Jawnego i Dymkowskiego pokazali już w meczach z Bytovią Bytów i Chojniczanką, że potrafią utrzeć nosa faworytom. Początek spotkania Stal - Śląsk II o godzinie 15:00.


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również