Wydarzenia

Po raz trzeci po zero

2016-08-06 19:45:00
1
Choć Śląsk znów kończy mecz bezbramkowym remisem, to nikt nie mógł narzekać na nudy. Mecz przyjaźni obfitował w okazje bramkowe, ale zadowolony może być jedynie Mariusz Pawełek, który notuje już 360 minut bez straty gola.
Wyśmienicie mecz przyjaźni mógł ułożyć się dla Śląska. Tuż po rozpoczęciu gry przez Lechię Madej przejął piłkę, popędził prawą stroną i oddał mocny strzał. Uderzenie odbił jednak Savić, a dobitka Mervo powędrowała jedynie w boczną siatkę. Goście z kolei odpowiedzieli strzałami braci Paixao, ale również nieskutecznymi.

Na trybunach nie ustawał doping dla obu drużyn, a na boisku publiczność podziwiały wyrównany bój. I choć klarownych sytuacji strzeleckich było niewiele, to nikt nie mógł narzekać na nudy. W końcowej części pierwszej połowy przed świetną szansą stanął Marco Paixao, ale Pawełek pokazał, że trzy mecze bez starty gola nie są kwestia przypadku.

Bezbramkowy remis po pierwszych 45 minutach niósł niedosyt i po zmianie stron zespoły śmielej poczynały sobie w ofensywie. Lechia postraszyła Pawełka strzałem z głowy Kuświka, WKS Morioki i Alvarinho. Sporo zamieszania w szeregach obronnych gości wprowadzał Madej, dla którego mecz przyjaźni był 373. spotkaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W drugiej odsłonie Śląsk był stroną przeważającą, ale nie umiał tego udokumentować golem. Bliski był Mervo i Madej, ale za każdym razem Savić stawał im na drodze. 

Dobrze w defensywie Śląska spisywała się para Celeban do spółki z Kokoszką, który wskoczył w miejsce Dvaliego. Mecz mógł skończyć się różnie, ale szczęścia zabrakło po obu stronach. Końcowy remis nikogo nie krzywdzi.

 
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 0:0

Śląsk: Pawełek, Pawelec (58' Zieliński), Celeban, Kokoszka, Augusto, Goncalves, Stjepanović (75' Grajciar), Alvarinho, Madej, Morioka, Mervo (85' Biliński)

Lechia: Savić - Janicki, Wawrzyniak, Krasić, Kuświk - M. Paixao (75' Wojtkowiak), Chrapek, Peszko, Maloca, Wolski - F. Paixao (62' Stolarski).

Sędzia: Paweł Raczkowski

Żółte kartki: Augusto, Pawelec, Stjepanović - Janicki, Wawrzyniak

Widzów: 13 166 

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również