Wydarzenia

Początek pucharowej przygody | Piłka Kobiet

2023-11-08 08:00:00
W środę - 8 listopada - piłkarki Śląska Wrocław rozpoczną granie w Orlen Pucharze Polski Kobiet. Wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Czarnych Sosnowiec, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30.
Śląsk mecze pierwszej rundy krajowego pucharu w ostatnich latach rozgrywał w Ząbkach, Toruniu i KOninie i z reguły pewnie wygrywał. Teraz wrocławianki również są faworytkami środowego starcia, choć sosnowiczanki to wymagający przeciwnik.

Rezerwy ekstraligowego zespołu Czarnych to lider grupy południowej II ligi z imponującą ofensywą. W jedenastu spotkaniach w tym sezonie sosnowiczanki strzeliły aż 49 bramek! Od siedmiu spotkań pozostają niepokonane i teraz będą chciały przedłużyć tę passę.

Śląsk natomiast przystąpi do pucharowego starcia najpewniej w nieco zmienionym składzie, a w natłoku ligowych zmagań trener Piotr Jagieła może dać szansę piłkarkom, które mają nieco mniej szans na występy w Orlen Ekstralidze. Nie zmienia to faktu, że wrocławianki jadą do Sosnowca po zwycięstwo.

Początek spotkania o godzinie 12:30 w Sosnowcu. Ze spotkania nie będzie przeprowadzana transmisja na żywo, jednak najważniejsze informacje w formie tekstowej relacji live będziemy przekazywać na naszym
koncie na Twitterze.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław