Wydarzenia

Podsumowanie roku Akademii cz. 2

2020-01-01 10:00:00
Druga połowa roku była obfita w wydarzenia dotyczące Akademii. Świetne występy rezerw, liczne powołania, sukcesy najmłodszych. O tym wszystkim przeczytacie w drugiej części naszego podsumowania.

Lipiec 


- Do sztabu drugiego zespołu dołącza Marcin Dymkowski, który będzie współpracował z trenerem Jawnym.

- Rezerwy przygotowywały się do startu trzecioligowych rozgrywek. W sparingach zmierzyły się ze Slavią II Praga (2:2), Wolfsburgiem U19 (0:0) i KKS-em Kalisz (1:3). 

- Do startu nowych rozgrywek przygotowywał się również zespół U18. Rozegrał sparingi ze Slavią Praga U19 (3:4) i FK Pardubice (0:0).

- Do sztabu Akademii dołączył Józef Klepak, który został szefem scoutingu, oraz Leszek Dulat, który rozpoczął pracę jako koordynator.

- Kuba Wiśniewski otrzymał powołanie na zgrupowanie Talent Pro w Opalenicy.

- Szkoleniowiec zespołu U17 - Krzysztof Wołczek, został jednym z trenerów na zgrupowaniu Talent Pro. 

Sierpień


- Akademię Śląska wzmocnił Filip Michalski. Napastnik dołączył do zespołu U17.

- Po świetnym sezonie w drużynie U18, swój pierwszy zawodowy kontrakt ze Śląskiem podpisał Marcin Szpakowski. 

- Oliwier Ćwikła, Wiktor Galuba i Sebastian Sobolewski otrzymali powołania na konsultację szkoleniową kadry U15.

- Drugi zespół Śląska w świetnym stylu rozpoczął trzecioligowe zmagania. W trakcie całego miesiąca nie przegrał ani jednego spotkania i po 5. kolejkach prowadził w tabeli.

- Juniorzy starsi rozpoczęli nowy sezon od zwycięstwa z Wisłą w Krakowie (3:1). W pierwszym domowym spotkaniu byliśmy świadkami prawdopodobnie najbardziej szalonego meczu w roku. Śląsk zremisował z Lechią Gdańsk 6:6! Następnie przyszły kolejne efektowne występy i zwycięstwa z Hutnikiem Kraków (5:2) i z Arką Gdynia (3:2). 

- Marcin Szpakowski otrzymał powołanie do kadry U19 na mecze towarzyskie z Armenią i Gruzją.

- Zespół U11 zajął trzecie miejsce w turnieju Deyna Cup. 

Wrzesień 


- Chłopcy z zespołu U13 zajmują trzecie miejsce w Bonn Hannah Stiffung Cup.

- Rezerwy rozpoczynają zmagania w Pucharze Polski i na start gromią Świteź Wiązów 18:0. W kolejnej rundzie pokonują Orła Pawłowice 3:1.

- Zawodnicy trenera Jawnego kontynuują zmagania na trzecioligowych boiskach. We wrześniu przytrafiła im się pierwsza porażka (0:2 z Ruchem Zdzieszowice), jednak wciąż utrzymywali się w czołówce tabeli.

- Wrzesień nie był udany dla zespołu U18. Przytrafiły się porażki z UKS-em SMS-em Łódź (2:4), Koroną Kielce (1:2), Zagłębiem Lubin (1:2) oraz Górnikiem Zabrze (1:3). 

- Odbył się otwarty nabór do Akademii, w którym wzięło udział ponad 50 kandydatów. 

- Zespół U11 wygrał turniej Kolejarz Cup. 

- Piłkarze naszej Akademii okazali się najlepsi we wrocławskiej edycji programu Ekstra Talent. 

- Bielawianka Bielawa została klubem partnerskim Akademii Śląska. 

- Mateusz Naworcki i Kuba Wiśniewski wystąpili w meczach reprezentacji U16 przeciwko Turcji. Polska wygrała oba spotkania (1:0, 3:2).

Październik


- Rezerwy pewnie przechodzą kolejną rundę Pucharu Polski. Tym razem pokonują Polonię Trzebnica 9:0. W lidze nie wygląda to jednak już tak dobrze. Przydarzają się dwie porażki z rzędu (1:3 ze Ślęzą Wrocław i 0:2 z Polonią Bytom). Udaje się jednak wrócić na właściwe tory i kolejne trzy mecze kończą się zwycięstwami. 

- Zespół U18 w efektowny sposób przełamuje złą passę, pokonując Escolę Varsovię 5:1. Do tego wygrywa w Szczecinie z Pogonią (3:1), jednak następnie musi uznać wyższość Legii Warszawa (0:3). Na koniec miesiąca wraca na zwycięską ścieżkę pokonując Jagiellonię Białystok 5:1. 

- Przy Oporowskiej odbywa się Dzień Bramkarski, gdzie najmłodsi mają okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem trenerów Śląska. 

- Marcin Szpakowski zalicza występ w kadrze U19 przeciwko reprezentacji Anglii, a Igor Maruszak gra w kadrze U17, która zmierzyła się z Liechtensteinem. 

- Zespół U8 zajmuje drugie miejsce w Ostrawa Cup.

- Tomasz Kosztowniak obejmuje funkcję trenera drużyny U13. 

- Chłopcy z zespołu U11 zajmują trzecie miejsce na turnieju w Berlinie. Wygrywają również turniej Fair Play Cup.

- W ramach współpracy z Akademią, MPWiK przekazuje ekologiczne bidony, z których młodzi zawodnicy będą mogli pić zdrową kranówkę. 


Listopad- Marcin Szpakowski debiutuje w reprezentacji Polski U20 prowadzonej przez Jacka Magierę. Kuba Wiśniewski otrzymuje powołanie do kadry U16. 

- Rezerwy kończą rundę w świetnym stylu, gubiąc punkty jedynie w wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów (1:1). Piłkarze trenera Jawnego zostają mistrzami jesieni. 

- W Centralnej Lidze Juniorów Śląsk przegrywa z Lechem Poznań (1:2), a rundę kończy dwoma meczami u siebie (2:2 z Gwarkiem Zabrze i 3:1 z Wisłą Kraków). Juniorzy starsi zajmują szóste miejsce w tabeli. 

- Raven Soccer School Brzeg został kolejnym klubem partnerskim Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

- Fundacja ESPA po raz kolejny postanowiła wesprzeć Akademię Śląska i przekazała jej podopiecznym nowe, markowe buty sportowe.

- Zespół U7 wygrywa Ekstraligę Talentów w Sosnowcu.

- Akademia Śląska Wrocław otrzymała złotą gwiazdkę w ramach programu Certyfikatu Szkółek Piłkarskich PZPN.

Grudzień


- Zespół U8 wygrywa turniej Ekstraligi Talentów. W 10 meczach zdobywa aż 44 bramki. 

- Marcin Szpakowski rozpoczyna treningi z pierwszym zespołem Śląska.

- Chłopcy z drużyny U7 zajmują szóste miejsce w Ekstralidze Talentów. 

- Kuba Wiśniewski udaje się na testy do włoskiej Bolonii. Następnie, ponownie otrzymuje powołanie na zgrupowanie Talent Pro, które odbędzie się w hiszpańskim Pinatar.

- Zawodnicy zespołu U11 wygrywają turniej halowy Falubaz Toyota Cup. Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również