Wydarzenia

Podsumowanie września Śląska II Wrocław

2014-10-07 15:00:00
Przyszła pora na podsumowanie minionego miesiąca zespołu rezerw Śląska Wrocław. Druga drużyna zielono-biało-czerwonych rozegrała we wrześniu 4 mecze, z których zwyciężyła w trzech, a w jednym poniosła porażkę.

Pechowa dla Śląska II Wrocław okazała się pierwsza z wrześniowych potyczek. Podopieczni Piotra Jawnego ulegli w niej zespołowi Piasta Żmigród 1:3. Co interesujące, pierwsze skrzypce w ekipie gospodarzy zagrał wtedy Mateusz Fedyna... były piłkarz rezerw WKS-u, którego w zielono-biało-czerwonych barwach mogliśmy oglądać chociażby w zeszłym sezonie. Dalej było już z górki, a rozpędzony Śląsk II zaczął kolekcjonować ligowe punkty. Rezerwy WKS-u zwyciężały kolejno z Karkonoszami Jelenia Góra (4:0), Stilonem Gorzów Wielkopolski (2:1) i Lechią Dzierżoniów (1:0) - w tamtym czasie niepokonaną na boiskach III ligi.

 

Najwięcej czasu na murawach III ligi w barwach Śląska Wrocław we wrześniu spędzili Krzysztof Cieśla i kapitan zespołu Paweł Kohut. Obydwaj młodzi piłkarze zaliczyli wrześniowy komplet, występując w każdym z 4 spotkań po 90 minut. Na drugim biegunie wśród 21 zawodników, z których korzystał Piotr Jawny, znalazł się 18-letni Piotr Godzwon, który na murawie mógł prezentować się przez 20 minut wygranego pojedynku z Karkonoszami.

 

Najlepszym strzelcem wrocławskiego zespołu rezerw we wrześniu był Karol Angielski. Utalentowany napastnik, który przeniósł się do Wrocławia przed startem bieżącego sezonu skierował piłkę do siatki rywali trzykrotnie. Zaraz za nim, z dwoma trafieniami uplasował się Konrad Kaczmarek i trzeba przyznać, że wyczyny obydwu goleadorów zostały docenione przez sterującego I drużyną WKS-u Tadeusza Pawłowskiego. Angielski za swoją grę w III lidze otrzymał możliwość pokazania się w meczu T-Mobile Ekstraklasy (wyjazdowy remis z Podbeskidziem Bielsko-Biała), a Kaczmarek został włączony do treningów z I zespołem i zgłoszony do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

W minionym miesiącu zawodnicy Śląska II Wrocław grali wyjątkowo czysto. Żaden z graczy rezerw WKS-u nie otrzymał we wrześniu więcej niż jednej żółtej kartki. Upomnianych zostało tylko 5 graczy zielono-biało-czerwonych: Wojciech Pawłowski, Rafał Mikła, Maciej Pałaszewski, Marcin Wdowiak, Marcin Przybylski.

 

Bramki:

 

3 - Karol Angielski

2 - Konrad Kaczmarek

1 - Robert Menzel, Waldemar Gancarczyk, Maciej Matusik

 

Żółte kartki:

 

1 - Wojciech Pawłowski, Rafał Mikła, Maciej Pałaszewski, Marcin Wdowiak, Marcin Przybylski

 

Minuty gry: 

 

360 - Paweł Kohut (4)

360 - Krzysztof Cieśla (4)

353 - Konrad Kaczmarek (4)

334 - Robert Menzel (4)

275 - Marcin Przybylski (4)

270 - Tadeusz Socha (3)

270 - Waldemar Gancarczyk (3)

270 - Wojciech Pawłowski (3)

248 - Maciej Matusik (4)

203 - Karol Angielski (3)

154 - Krystian Miś (2)

135 - Igor Wargin (2)

100 - Marcin Wdowiak (3)

97 - Grzegorz Rodzik (2)

90 - Mariusz Pawelec

90 - Rafał Mikła (1)

90 - Jakub Wrąbel (1)

53 - Daniel Łuczak (3)

51 - Adrian Repski (2)

45 - Maciej Pałaszewski (1)

20 - Piotr Godzwon (1)

 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również