Wydarzenia

Pójść za ciosem | Ekstraliga

2021-10-02 06:00:00
W poprzedniej kolejce piłkarki Śląska Wrocław wygrały z GKS-em Katowice 3:1 po niezłym meczu i festiwalu pięknych goli. Teraz podopieczne Piotra Jagieły chcą pójść za ciosem i przywieźć punkty z trudnego, gdańskiego terenu. Początek meczu AP Lotos Gdańsk - Śląsk Wrocław w sobotę, 2 października, o godzinie 12.
Wygrana nad GKS-em Katowice była bardzo cenna i potrzebna, a dzięki trzem punktom wrocławianki znacznie poprawiły swoją sytuację w tabeli. Obecnie po sześciu meczach mają bilans dwóch zwycięstw i czterech porażek, a teraz jadą nad morze po kolejną zdobycz.

O to tak łatwo nie będzie, bo choć gdańszczanki to sąsiadki w ligowej tabeli z takim samym bilansem, to ostatnio prezentują się bardzo dobre. AP Lotos zaczęła bardzo źle, bo od czterech porażek z rzędu (wszystkie bez zdobytej bramki) kolejno z Czarnymi Sosnowiec, Górnikiem Łęczna, GKS-em Katowice i Sportisem Bydgoszcz. Niedawno jednak karta się odwróciła, a gdańszczanki odniosły dwa zwycięstwa z rzędu. I jeszcze o ile wygranej z Olimpią Szczecin można było się spodziewać, o tyle pokonanie silnego AZS-u UJ Kraków było swego rodzaju niespodzianką.

W poprzednim sezonie Śląsk dwukrotnie pokonał AP Lotos Gdańsk. Na wyjeździe piłkarki WKS-u wygrały 1:0 po golu Joanny Wróblewskiej, a u siebie - 4:2. W rewanżowym starciu Wróblewska do siatki rywalek trafiała dwukrotnie, a po jednym trafieniu dołożyły Aleksandra Dudziak i Martyna Buś. Jak będzie tym razem?

Dodajmy jeszcze, że zawodniczki WKS-u w meczu z Lotosem wystąpią z różowymi wstążkami na koszulkach. Od wielu lat na świecie październik uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi. I właśnie wrocławianki włączyły się w tegoroczne działania promujące kampanię "różowej wstążki".
 
- Z okazji "różowego października" postanowiłyśmy okazać wsparcie dla walki z nowotworem piersi - mówi zawodniczka WKS-u, Aleksandra Dudziak -  W najbliższym meczu z AP Lotosem Gdańsk zagramy z różowymi wstążkami na strojach. Chcemy zachęcić wszystkie kobiety do regularnych, profilaktycznych badań - dodaje.

Początek spotkania w Gdańsku w sobotę - 2 października - o godzinie 12, transmisja na żywo dostępna będzie na kanale AP Lotos Gdańsk na YouTubie.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również