Wydarzenia

Pójść za ciosem | Piłka Kobiet

2023-11-04 06:00:00
Przed piłkarkami Śląska Wrocław kolejne wyzwanie. Podopieczne Piotra Jagieły w 9. kolejce Orlen Ekstraligi zmierzą się na Kłokoczycach z SMS-em Łódź. Początek spotkania o godzinie 12:00.
Wrocławianki całkiem niedawno znajdowały się w sporym dołku. Przegrane z zespołami z drugiej części tabeli - 1:4 z Pogonią Tczew i 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała sprawiły, że Śląsk znalazł się w strefie spadkowej, a sytuacja była naprawdę nieciekawa, bo sąsiedzi w tabeli punktowali, a różnice między zespołami były niewielkie.

Podopieczne Piotra Jagieły odbiły się od dna i wróciły na zwycięską ścieżkę. Najpierw przed własną publicznością pokonały AZS UJ Kraków 4:0, a tydzień później dość niespodziewanie wypunktowały w Gdańsku AP Orlen, zwyciężając 3:0. Teraz wrocławianki będą chciały pójść za ciosem.

O zwycięstwo w najbliższym meczu wcale łatwo nie będzie. Do Wrocławia przyjeżdzą bowiem SMS Łódź, czyli rywal silny, regularnie znajdujący się w ligowej czołówce i przeciwnik dość niewygodny dla WKS-u. Do tej pory wrocławianki z łodziankami mierzyły się ośmiokrotnie (sześć razy w lidze i dwukrotnie w Pucharze Polski) i wygrały tylko jeden mecz!

W poprzednim sezonie w lidze dwukrotnie lepszy był SMS (3:2 w Łodzi i 3:0 we Wrocławiu), łodzianki także zwyciężyły po zaciętym meczu w Pucharze Polski 1:0. Bez wątpienia piłkarki Śląska będą chciały zrewanżować się SMS-owi. Tym bardziej, że łodzianki przystępują do tego spotkania w zupełnie odmiennych nastrojach niż zawodniczki WKS-u.

SMS przegrał dwa ostatnie mecze, nie zdobywając w nich gola. Łodzianki najpierw uległy w Gdańsku AP Orlenowi 0:1, a następnie przed własną publicznością przegrały 0:3 z Pogonią Szczecin.

Jak będzie w sobotę? Czy Śląsk pójdzie za ciosem i odniesie kolejne zwycięstwo? A może to SMS wróci na zwycięską ścieżkę? Początek spotkania w sobotę, 4 listopada, o godzinie 12:00 na stadionie na Kłokoczycach. Transmisja z meczu dostępna będzie na oficjalnym kanale Śląska na YouTubie.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław