Wydarzenia

Pokaz sił rezerw

2019-10-02 18:15:00
Śląsk II Wrocław pokonał Polonię Trzebnica 9:0 w meczu 1/8 Pucharu Polski Lig Okręgowych. Wrocławianie nie dali szans rywalom i pewnie zameldowali się w kolejnej rundzie.
Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie. Szczególnie aktywny był Daniel Łuczak, który próbował przejść obronę Śląska indywidualnymi rajdami. Pierwszą bramkę zdobyli jednak wrocławianie. Po podaniu Przemysława Bargiela świetnie przymierzył Piotr Samiec-Talar i nie dał szans bramkarzowi rywala. Polonia walczyła o wyrównanie i w 16. minucie była bliska sukcesu. Zagranie od Daniela Łuczaka przejął Andreii Rats, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę Bartłomieja Frasika. 
 
W kolejnych minutach przewaga była już wyraźnie po stronie WKS-u. Po składnej akcji duetu Samiec-Talar – Kotowicz ten pierwszy podwyższył prowadzenie zespołu trenera Jawnego. W 26. minucie było już 3:0. Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Konrada Poprawy, a ten umieścił futbolówkę w siatce.
 
W 32. minucie bramkarz rywali został pokonany po raz czwarty. Po świetnej indywidualnej akcji Bargiela, który przedryblował kilku obrońców, piłkę otrzymał Kotowicz i skierował ją do pustej bramki. Wrocławianie mieli jeszcze kilka świetnych sytuacji, ale nie byli w stanie umieścić piłki w siatce. Do przerwy rezerwy prowadziły czterema bramkami. 
 
Drugą część gry WKS zainaugurował kolejnym trafieniem. Tym razem w 47. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem skutecznym wykończeniem popisał się Sebastian Bergier. Gospodarze próbowali atakować, ale brakowało im dokładności i Frasik nie miał zbyt wiele pracy. 
 
W 65. minucie padł szósty gol dla Śląska. Błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Tomasz Mamis, który skierował piłkę do pustej bramki. Cztery minuty później Mamis dołożył kolejne trafienie wykorzystując świetne podanie Trochanowskiego.

W 82. minucie kolejny rezerwowy wpisał się na listę strzelców. Tym razem był to Paweł Fediuk. Dwie minuty później swoją bramkę zdobył także Kacper Głowieńkowski, który nie wykorzystał wcześniej kilku sytuacji, ale znalazł wreszcie sposób na pokonanie bramkarza.

Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania. Śląsk pewnie awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski Lig Okręgowych.
 
Polonia Trzebnica – Śląsk II Wrocław 0:9 (0:4)
Bramki:
0:1 – 9’ Samiec Talar
0:2 – 18’ Samiec-Talar
0:3 – 26’ Poprawa
0:4 – 32’ Kotowicz
0:5 – 47’ Bergier
0:6 - 65' Mamis
0:7 - 69' Mamis
0:8 - 82' Fediuk
0:9 - 84' Głowieńkowski
 
Polonia: Sobczak – Lamorski, Skorwroński, Pancerz, Błoński, Jajko, Danyliuk, Sikorski, Stasiak, Łuczak, Rats
 
Śląsk II: Frasik – Łazarowicz, Poprawa, Izydorczyk (63’ Maruszak), Sobczak, Młynarczyk (59’ Trochanowski), Sztylka, Bargiel (46’ Mamis), Kotowicz (59’ Fediuk), Samiec-Talar (59’ Głowieńkowski), Bergier
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław