Wydarzenia

Polacy zaczynają mundial U17. Karol Borys wchodzi do gry!

2023-11-11 08:00:00
W sobotę Polacy rozegrają pierwszy mecz na mundialu U17 w Indonezji. Wśród Biało-Czerwonych biorących udział w turnieju jest przedstawiciel Śląska Wrocław - Karol Borys.

Pomocnik Wojskowych jest ważną postacią drużyny narodowej, regularnie otrzymuje powołania na zgrupowania i rozgrywa udane spotkania z orzełkiem na piersi. Opiekun reprezentacji Polski Marcin Włodarski dostrzega postępy zawodnika w różnych drużynach Śląska. 

 

Dla Polaków to wyjątkowy turniej. Na Mistrzostwach Świata tej kategorii wiekowej nasza drużyna pojawi się pierwszy raz w XXI wieku. Łatwo jednak nie będzie. W grupie czekają na nich ekipy Argentyny, Senegalu oraz Japonii.

- Jak Karol wyjeżdżał, to powiedziałem mu, żeby wrócił jak najpóźniej. To będzie świadczyło o tym, że polska drużyna będzie grała w drugiej fazie turnieju. Może o coś więcej niż wyjście z grupy. Niech gra o medal, niech się tam realizuje. Jest w swoim środowisku, w którym znakomicie się czuje. To są młodzi ludzie, którzy pukają do seniorskiej piłki. Niech swoim rytmem trenuje, gra i daje coraz więcej sygnałów by grać na poziomie Ekstraklasy w drużynie Śląska Wrocław - mówił Jacek Magiera.

 

Pierwsze starcie reprezentacja Polski rozegra już w sobotnie przedpołudnie. O godz. 10:00 rozpocznie się pojedynek z Japonią.

 

Grupa A: Indonezja, Ekwador, Panama, Maroko
Grupa B: Hiszpania, Kanada, Mali, Uzbekistan
Grupa C: Brazylia, Iran, Nowa Kaledonia, Anglia
Grupa D: Japonia, Polska, Argentyna, Senegal
Grupa E: Francja, Burkina Faso, Korea Południowa, USA
Grupa F: Meksyk, Niemcy, Wenezuela, Nowa Zelandia

 

Karol, powodzenia! Cały Śląsk Wrocław trzyma za Ciebie kciuki!

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław