Wydarzenia

Polska w ćwierćfinale EURO U17! Borys i Kurowski zagrali po 45 minut

2023-05-23 22:00:00
W ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 17 reprezentacja Polski przegrała z Walią 0:3. Niezależnie od tego rezultatu, "Biało-Czerwoni" wywalczyli awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca.
Reprezentacja Polski po dwóch spotkaniach zgromadziła komplet punktów, a w dodatku miała imponujący bilans bramkowy. To pozwoliło trenerowi Marcinowi Włodarskiemu na rotację składem i danie odpoczynku kilku kluczowym zawodnikom. Między innymi z tego powodu Karol Borys rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a Krzysztof Kurowski zagrał od pierwszej minuty. 

Kurowski grał głównie na pozycji lewego wahadłowego, ale nie brał większego udziału przy żadnej z ciekawych akcji "Biało-Czerwonych". Polacy byli blisko objęcia prowadzenia, ale na przerwę schodzili z bezbramkowym remisem. W drugiej połowie zawodnik Śląska opuścił plac gry, lecz za to pojawił się drugi reprezentant WKS-u - Karol Borys. 16-latek popisał się kilkoma ciekawymi zagraniami, niestety żadne z nich nie przyniosło asysty. Walijczycy w ostatnich dziesięciu minutach strzelili aż trzy gole i zwyciężyli ostatecznie 3:0. 

Polska przegrywa, ale i tak może cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, który odbędzie się już w sobotę. 

Powodzenia, Panowie! Trzymamy kciuki!
Autor: Marek Wadas

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław