Wydarzenia

Porażka rezerw w Kaliszu

2022-07-08 17:00:00
Po dwóch wygranych sparingach, tym razem rezerwy WKS-u 0:3 przegrały w kontrolnym spotkaniu z KKS-em Kalisz. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie.
Drużyna trenera Wołczka w okresie przygotowawczym przed sezonem 2022/23 po raz trzeci rywalizowała z rywalem z 2. ligi. Najpierw wrocławianie pokonali GKS Jastrzębie (1:0), następnie rozprawili się z Lechem II Poznań (2:1). Tym razem spotkanie nie ułożyło się po myśli WKS-u. Chociaż do przerwy w Kaliszu mieliśmy bezbramkowy remis, to finalnie gospodarze okazali się wyraźnie lepsi. Szybko po zmianie stron bramki zdobyli Borecki oraz Gordillo, dając drużynie trenera Tarachulskiego bezpieczne prowadzenie. Goście z Wrocławia szukali bramki kontaktowej, ale ostatecznie to rywale dopisali na swoje konto trzecie trafienie. Wynik ustalił Koczy.

Kolejny sparing Śląsk zagra już jutro - tym razem z rywalem z niższej klasy rozgrywkowej. O godz. 12 przy Oporowskiej derby Wrocławia ze Ślęzą. Powrót do grania o ligowe punkty już 16 lipca - wówczas Śląsk II na wyjeździe zagra z Radunią Stężyca.

KKS Kalisz - Śląsk II Wrocław 3:0 (0:0)
Bramki:
1:0 - Borecki 51'
2:0 - Gordillo 55'
3:0 - Koczy 67'

Śląsk II: Głogowski (45' Boruc) - Stawny, Testowany 1, Pawelec, Maruszak (55' Testowany 2), Młynarczyk, Gryglak, Testowany 2 (46' Maćkowiak), Kurowski, Bargiel, Krocz (82' Dryja)


Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław