Wydarzenia

Potwierdzić wyjazdową formę

2020-12-05 09:00:00
W 17. kolejce 2. ligi rezerwy Śląska Wrocław rozegrają ostatnie wyjazdowe spotkanie w tym roku. Trójkolorowi zmierzą się ze Zniczem Pruszków i będą chcieli potwierdzić, że mecze na terenie rywala zdecydowanie im sprzyjają.
Pod koniec rundy jesiennej rezerwy WKS-u złapały bardzo dobrą formę i zaczęły regularnie punktować. Zaczęło się od bezbramkowego remisu u siebie z ówczesnym liderem tabeli - Górnikiem Polkowice. Następnie przyszła wyjazdowa wygrana z Pogonią Siedlce, o której przesądziła bramka w doliczonym czasie gry, a w 16. kolejce Trójkolorowi pokonali Olimpię Grudziądz 2:1, ponownie zapewniając sobie wygraną w ostatnich fragmentach spotkania. 

Dobra forma wrocławian sprawiła, że znacznie poprawili oni swoją sytuację w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego mają na swoim koncie 21 punktów i zajmują 9. miejsce. Przewaga nad strefą spadkową to w tej chwili już osiem oczek.

W roli lidera ofensywy rezerw Śląska coraz lepiej odnajduje się Sebastian Bergier. Napastnik Wojskowych ma w tym sezonie osiem bramek na swoim koncie, a patrząc na formę z ostatnich spotkań i jego instynkt strzelecki w końcówkach, ten dorobek może się jeszcze powiększyć w dwóch ostatnich meczach rundy jesiennej. 

Dzisiejszy rywal wrocławian od początku sezonu ma swoje problemy. Znicz zdobył do tej pory zaledwie trzynaście bramek, co jest najgorszym wynikiem w całej lidze. Zespół z Pruszkowa zgromadził na swoim koncie 16 punktów i zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Znicz nie może dobrze wspominać ostatniego rozegranego spotkania, gdy zmierzył sięu siebie ze Skrą Częstochowa. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 5:0. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Artura Węski nie rozegrali swojego spotkania z Garbarnią Kraków ze względu na zły stan murawy.

Początek spotkania Znicz Pruszków - Śląsk II Wrocław o godz. 12:00. 


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również