Wydarzenia

Przystanek: Tczew | Piłka Kobiet

2023-03-25 06:00:00
Trwa piłkarski maraton piłkarek Śląska Wrocław. Kolejnym przystankiem na jego trasie jest Tczew i starcie z beniaminkiem Orlen Ekstraligi - Pogonią Dekpol. I choć w kolejnym spotkaniu to Śląsk będzie faworytem, to absolutnie nie będzie to łatwa przeprawa.
Zespół z Tczewa jest beniaminkiem rozgrywek, który skupiony jest na walce o pozostanie w gronie najlepszych. W dotychczasowych czternastu spotkaniach tczewianki zgromadziły dwanaście punktów - cztery mecze wygrały i dziesięć przegrały. W tej bezkompromisowości są zresztą bardzo podobne do Śląska, bowiem wrocławianki również w tym sezonie jeszcze się z rywalkami nie dzieliły punktami.

Podopieczne Piotra Jagieły będą musiały uważać szczególnie na Magdalenę Sobal. To wyróżniająca się postać ofensywnej formacji Pogoni, która w tym sezonie strzeliła już jedenaście bramek. Co ciekawe, dwukrotnie zanotowała cztery trafienia w jednym spotkaniu. Można się również pokusić o sformułowanie pewnej zależności - jeśli Magdalena Sobal strzela, to Pogoń wygrywa, bowiem napastniczka zdobywała bramki dla Pogoni w trzech z czterech wygranych spotkań.

Śląsk jednak musi przede wszystkim patrzeć na swoje poczynania i skupić się na swojej postawie. Będzie to zadanie niełatwe, tym bardziej, że wrocławianki znów przystąpią do meczu osłabione - nie zagra kontuzjowana Jagoda Ostrowska, na delikatne urazy narzekają Natalia Sitarz i Aleksandra Żurek, a za nadmiar żółtych kartek pauzuje Julia Maskiewicz.

W ostatnim czasie siłą WKS-u stają się młode piłkarki - wiosną w rozgrywkach ligowych zadebiutowały już Magdalena Półrolniczak i Kinga Klimczak, a w rozgrywkach pucharowych Oliwia Bębeniec, Pola Solarska i Wiktoria Chraścina. Niewykluczone, że w obliczu trudnej sytuacji kadrowej, wkrótce doczekamy się kolejnych debiutów.

Warto dodać, że dla WKS-u to trzeci etap dwutygodniowego maratonu - za nami już starcia z HydroTruckiem Radom (6:0) i pucharowe z SWD II Wodzisław Śląski (3:1), a wkrótce wrocławianki zmierzą się z AP Orlenem Gdańsk (29 marca) i Pogonią Szczecin (1 kwietnia).

Pogoń potrzebuje punktów, by nieco odbić się od strefy spadkowej (na razie ma dwa "oczka" przewagi), Śląsk potrzebuje punktów, by gonić ligową czołówkę. Faworytem tej potyczki jest WKS, jednak beniaminek z Tczewa może wykorzystać zmęczenie wrocławianek i sprawić niespodziankę. Wszystko zweryfikuje boisko - początek spotkania o godzinie 12:00 w Tczewie.

Transmisja tekstowa na żywo z sobotniego spotkania dostępna będzie na naszym profilu na Twitterze.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław