Wydarzenia

Pucharowa środa | Piłka Kobiet

2023-03-22 08:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław są w trakcie małego maratonu meczowego. W środę - 22 marca - podopieczne Piotra Jagieły zmierzą się na wyjeździe z SWD II Wodzisław Śląski w ramach 1/8 finału Orlen Pucharu Polski. Początek tego starcia o godzinie 15:00.
Zawodniczki Śląska z całą pewnością chciałyby powtórzyć wyczyn sprzed roku i dotrzeć do finału rozgrywek o krajowy puchar. Za nimi już dwa etapy, czyli mecze 1/32 i 1/16 finału, a najbliższym wyzwaniem będzie starcie o ćwierćfinał z SWD II Wodzisław Śląski.

Pucharowy rywal WKS-u teoretycznie występuje w IV lidze, jednak w praktyce skład SWD II w większości tworzą zawodniczki pierwszego zespołu, który na co dzień występuje w rozgrywkach I ligi. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak faworytem tego starcia jest Śląsk. Warto nadmienić, że w składzie wodzisławianek znajdziemy byłą zawodniczkę Śląska, bramkarkę Beatę Rydlewską.

Podopieczne trenera Jagieły w tym sezonie w Orlen Pucharze Polski pokonały już rezerwy Medyka Konin (8:1) oraz Skrę Częstochowa (3:0). Teraz znów mierzą się z rywalem z niższej ligi. Dodajmy, że przeciwniczki z Wodzisławia Śląskiego w pierwszej rundzie Orlen Pucharu Polski pokonały AZS Uniwersytet Warszawski (4:0), a w kolejnej - Ladies Football Szczecin (4:2).

Dla wrocławianek to kolejny etap piłkarskiego maratonu - pięciu meczów w ciągu dwóch tygodni. Zawodniczki WKS-u w sobotę pokonały HydroTruck Radom 6:0, teraz mierzą się z SWD II Wodzisław Śląski, a w najbliższą sobotę czeka je starcie z Pogonią Dekpol Tczew.

Początek spotkania 1/8 finału Orlen Pucharu Polski o godzinie 15:00 w Wodzisławiu Śląskim.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław