Wydarzenia

Punkt za czyste konto

2017-03-25 15:30:00
Rezerwy Śląska Wrocław wiosną wciąż bez straty gola. Tym razem podopieczni Dariusza Sztylki bezbramkowo zremisowali przy Oporowskiej z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.
Da trenera Sztylki było to pierwsze spotkanie przy Oporowskiej w roli trenera. W miejscu, gdzie legenda Śląska cieszyła się z kolejnych awansów, czy z wicemistrzostwa Polski, tym razem poprowadził drugą drużynę WKS-u. Po piorunującym początku wiosny (3:0 na wyjeździe ze Skrą Częstochowa), w kolejnej potyczce zielono-biało-czerwoni zdobyi punkt.

W składzie gospodarzy pojawili się piłkarze z I drużyny - na skrzydłach w pierwszej połowie zagrali Engels i Riera - ale również oni nie zdołali zapewnić wrocławianom kompletu punktów. O to w starciach z Pniówkiem jednak bardzo trudno. Nie przez przypadek bowiem drużyna z Pawłowic Śląskich zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli III ligi. Dzięki czystemu kontu Budzyńskiego WKS może dopisać na swoje konto cenny punkt, który w starciu z tak mocnym rywalem zdecydowanie trzeba szanować.

Kolejne spotkanie Śląsk rozegra na wyjeździe. 2 kwietnia o godz. 14 gracze Dariusza Sztylki zmierza się z Górnikiem II Zabrze.

Śląsk II Wrocław - Pniówek Pawłowice Śląskie 0:0

Śląsk: Budzyński - Sobczak, Łuczkiewicz, Wiech, Repski - Kohut, Matusik (75. Kotfas), Riera (46. Łyszczarz), Pałaszewski, Engels (46. Łuczak) - Bergier (80. Stempin)
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również