Wydarzenia

Raport statystyczny po #PIAŚLĄ

2024-04-01 13:00:00
Po przerwie reprezentacyjnej Śląsk wybrał się na mecz wyjazdowy do Gliwic. Po bramkach Erika Exposito i Petra Schwarza trójkolorowi przywieźli z obcego terenu tylko punkt.
Wrocławianie byli w tym spotkaniu stroną, która więcej była przy piłce i więcej grała tą futbolówką. Posiadanie piłki rozłożyło się następująco, 47% dla Piasta i 53% dla Śląska Wrocław. W statystyce podań również prowadzą trójkolorowi. Dokładnie 423 próby podań w tym 354 celne po stronie Śląska Wrocław. Najlepszymi w tym aspekcie byli Aleks Petkov (78 podań/70 celnych) oraz Simeon Petrov (66/62). Oprócz naszej defensywy, piłki nie chciał oddać Erik Exposito wygrywając każdy z czterech dryblingów.
 
Bułgarski duet stoperów był również najlepszy w klasyfikacji udanych odbiorów (Aleks dwa, Simeon jeden). Mimo straconych dwóch bramek defensywa Śląska grała solidnie, zaliczając łącznie aż osiem udanych odbiorów. Wrocławianom udało się również przyłapać napastników rywali dwa razy na spalonym.
 
W tym meczu padły aż cztery bramki, co oznacza wiele strzałów. Piast uderzał na bramkę Rafała Leszczyńskiego więcej od Śląska, bo aż 14 razy, jednak zaliczył mniej celnych uderzeń od gości, bo tylko 3. Erik Exposito i spółka strzelali w stronę bramki Piasta 10 razy i 4 razy celnie. W ekipie trójkolorowych zawodnikami najlepszymi w tej statystyce byli Erik Exposito (4 strzały/2 celne), Aleks Petkov (2/1) i Petr Schwarz (1/1).
 
Najwięcej przebiegniętych kilometrów w meczu zaliczyli Matias Nahuel Leiva (10,74 km), Peter Pokorny (10,52 km) oraz Erik Exposito (10,10 km). Mimo bardzo bolesnego starcia w polu karnym rywali obrońca Yehor Matsenko został na placu gry i znalazł się tuż za podium w tej statystyce ,,nabijając" 10,08 kilometra. Łącznie piłkarze Śląska Wrocław mają na swoim koncie 108,14 km.
 
Dla Erika Exposito była to bramka numer piętnaście i asysta numer cztery w tym sezonie. Jakub Jezierski i Tommaso Guercio zaliczyli swój pierwszy oficjalny występ w pierwszej drużynie Śląska Wrocław. Żółte kartki ujrzeli Petr Schwarz (piąta w tym sezonie) oraz Simeon Petrov (pierwsza w tym sezonie).
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław