Wydarzenia

Raport statystyczny po #POGŚLĄ

2023-02-07 12:51:00
Śląsk Wrocław po meczu pełnym walki zwyciężył Pogoń Szczecin 2:0 na wyjeździe po bramkarz Erika Exposito i Johna Yeboaha. Zapraszamy na raport statystyczny.
Zerkając na główne statystyki, można by rzec, że Pogoń grała, a Śląsk strzelał. „Portowcy” zakończyli spotkanie, mając aż 73% posiadania piłki i 606 celnych podań. Wrocławianie natomiast wymienili zaledwie 164 podania, ale ta najważniejsza statystyka była po naszej stronie. Gospodarze prowadzili grę i wykreowali sobie więcej okazji (21 strzałów i 6 celnych), ale dobra dyspozycja Rafała Leszczyńskiego i rażąca nieskuteczność szczecinian doprowadziły do tego, że żadna z tych sytuacji nie została wykorzystana. Podopieczni Ivana Djurdjevicia strzelali o wiele mniej (8 strzałów i 4 celne), lecz to wystarczyło, by znaleźć drogę do siatki dwukrotnie, a w sumie to nawet czterokrotnie – gdyż bramki Yeboaha i Jastrzembskiego nie zostały uznane. 
 
Nieoczywistym bohaterem spotkania był Victor Garcia. Hiszpański lewy obrońca odegrał kluczową rolę przy bramce Erika Exposito, gdyż to po jego fenomenalnym dośrodkowaniu Hiszpan skierował piłkę do siatki. Niemniej nie można zapominać o wkładzie w grę defensywną 28-latka. Jego pewność i udane odbiory zapewniały spokój i dawały oddech oraz szanse na kontrataki. 
 
Victor Garcia w meczu z Pogonią Szczecin:
- asysta
- 5 udanych odbiorów (najwięcej w całym meczu)
- 12 wykonanych sprintów (najwięcej w całym meczu)

 
Zwycięstwo byłoby niemożliwe, gdyby nie duet Exposito-Yeboah. Obaj panowie stanęli na wysokości i swoimi bramkami zapewnili zwycięstwo Śląskowi, ale ich docenienie nie może zakończyć się tylko na bramkach. Hiszpan brał na siebie ciężar gry, wykonał aż 10 sprintów i miał na swoim koncie dwa udane dryblingi. Popularny „Dżon” chyba umówił się z Erikiem przed meczem, gdyż obie statystyki miał na takim samym poziomie. 
 
Kto przebiegł najwięcej kilometrów podczas spotkania? 
1. Martin Konczkowski – 11,35 km
2. Erik Exposito  - 11,29 km
3. Patrick Olsen – 11,28 km 
 
Śląsk łącznie przebiegł 114,8 km, a Pogoń 117,79 km.
 
Wykonane sprinty: 
1. Victor Garcia – 12
2. Caye Quintana – 11
3. John Yeboah, Erik Exposito, Martin Konczkowski – 10 
 
Zespołowo: Pogoń 89, a Śląsk 101. 
 
Statystyki zostały zaciągnięte z oficjalnej strony PKO BP Ekstraklasy.
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska, Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław