Wydarzenia

Raport statystyczny po #ŚLĄMIE

2023-05-22 10:40:00
W meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół Śląska Wrocław pokonał u siebie Miedź Legnica. Niedzielne spotkanie było niezwykle emocjonujące, a obie drużyny postawiły na ofensywę. Zapraszamy do analizy statystyk z tego starcia.
Choć od pierwszych minut meczu to piłkarze Śląska Wrocław wykazywali znacznie większą chęć do ataku niż rywale, w ostatecznym rozrachunku obie ekipy niemal po równo podzieliły się posiadaniem piłki. Gospodarze byli przy futbolówce przez 49 procent czasu gry. Minimalna przewaga Miedzi nie przełożyła się jednak na liczbę sytuacji bramkowych i oddanych strzałów. Tu zdecydowanie brylowali podopieczni trenera Jacka Magiery. Yeboah i spółka uderzali na bramkę Abramowicza aż 19 razy (12 razy celnie). Legniczanie strzelali 10 razy (3 razy celnie).
 
Śląsk i Miedź zanotowały nie tylko bardzo podobne posiadanie piłki (49 do 51 procent), ale również liczbę podań (407 do 420) i liczbę podań celnych (319 do 324). Jak sugerują statystyki z niedzielnego meczu, gospodarze byli ekipą bardziej zdeterminowaną. Częściej odbierali piłkę (11 do 9 odbiorów Miedzi), częściej faulowali (13 do 11 przewinień Miedzi) i wykonali więcej sprintów (87 do 73). Tak duże zaangażowanie pozwoliło czterokrotnie umieścić piłkę w siatce Abramowicza i wydostać się w ten sposób ze strefy spadkowej.

 
Dwie bramki zdobył John Yeboah, bezsprzecznie jeden z liderów Śląska w rundzie wiosennej. Niemiecki skrzydłowy w całym 2023 roku jest najlepszym strzelcem PKO BP Ekstraklasy. Wiosną strzelił łącznie 8 goli. Yeboah umocnił się również w klasyfikacji najskuteczniejszych dryblerów w lidze. 126 dryblingów, 74 dryblingi udane, 4,06 dryblingu na mecz – w każdym z tych rankingów John plasuje się na 1. miejscu. 
 
Bardzo istotne zadanie zrealizował również duet Schwarz – Rzuchowski, który nie tylko zapewnił Śląskowi prowadzenie. Gol Schwarza i asysta Rzucho to oczywiście niezwykle cenny wkład w niedzielne zwycięstwo, ale warto zerknąć również w statystyki pokonanych kilometrów. Obaj zawodnicy zostawili w tyle resztę stawki, co miało ogromny wpływ na przewagę w środkowej strefie boiska. Rzuchowski przebiegł 11,52 km, Schwarz natomiast 11,07 km. Żaden inny piłkarz nie przekroczył w tym meczu bariery 11 kilometrów. 

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław