Wydarzenia

Raport statystyczny po #ŚLĄRCZ

2023-12-04 16:30:00
Tak jak mówił Piotr Samiec-Talar po meczu: "Był to mecz dwóch różnych połów". Statystyki również to odzwierciedlają. Zapraszamy na raport statystyczny po remisowym spotkaniu z mistrzem Polski - Rakowem Częstochowa.
Pierwsze co się rzuca w oczy po spojrzeniu na statystyki, to przewaga Rakowa w posiadaniu piłki. Ekipa Jacka Magiery zdążyła nas przyzwyczaić do mniejszego posiadania piłki w meczu. W tym spotkaniu Trójkolorowi mieli piłkę przy nodze 32% czasu, Medaliki natomiast aż 68% czasu spędzili z futbolówką.
 
Śląsk Wrocław wykonał 298 podań, z czego 211 celnych. Łukasz Bejger zawsze znajdywał się na podium w tej statystyce indywidualnej, ale niestety był zmuszony do skończenia spotkania przedwcześnie z powodu kontuzji. Na wspomnianym wcześniej podium znaleźli się natomiast Aleks Petkov (43 podania, 32 celne.), Patryk Janasik (32/24) i Petr Schwarz (27/22).
 
Jeżeli chodzi o strzały, to w światło bramki oddaliśmy je tyle samo co Raków, po pięć. Ogólnych uderzeń po stronie Śląska było 7, ze strony Rakowa - 10. Najwięcej z naszego zespołu uderzał Piotrek Samiec-Talar (2 strzały, jeden celny). "Sami" uderzył z czterdziestu metrów na pustą bramke, po tym jak bramkarz Rakowa wybiegł za daleko od swojego pola karnego.
 
Piłkarze Śląska przebiegli łącznie aż 113,24 km w tym spotkaniu. Najwięcej z naszych zawodników "wykręcił" po raz kolejny z rzędu, Petr Schwarz. Czech przebiegł 11,94 km. Jedenaście kilometrów przekroczyli również Piotr Samiec-Talar (11,42 km) oraz Patryk Janasik (11,27 km).
 
Czwartą bramkę w sezonie strzelił nasz wychowanek, Piotr Samiec-Talar. Natomiast Petr Schwarz obejrzał swoją drugą żółtą kartkę w tej edycji rozgrywek.
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław