Wydarzenia

Raport statystyczny przed #ŚLĄSTM

2023-03-16 13:39:00
Już w najbliższą sobotę, 18 marca, piłkarze wrocławskiego Śląska przed własną publicznością zmierzą się ze Stalą Mielec. Zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli PKO BP Ekstraklasy, co zwiastuje ogromne emocje. Zapraszamy na garść statystyk przed starciem dwóch drużyn, które zdobyły dotychczas po 29 punktów.
Choć dorobek obu ekip w sezonie 2022/2023 jest bliźniaczo podobny, w rundzie wiosennej lepiej radzą sobie gospodarze sobotniego starcia. Piłkarze Śląska Wrocław w ostatnich tygodniach pokonali Pogoń Szczecin i Lecha Poznań, a także zremisowali z Koroną Kielce i Cracovią. Stal Mielec notuje zdecydowanie gorsze wyniki – dość powiedzieć, że w ostatnich 7 meczach przyjezdni zdobyli zaledwie jedną bramkę. Obecnie notują passę 3 meczów bez strzelonego gola.

 
Wszystko wskazuje na to, że kibice powinni spodziewać się fajerwerków przede wszystkim w drugiej części spotkania. Śląsk Wrocław w poprzednich 6 meczach tylko raz stracił gola w pierwszej połowie. Stal może się pochwalić podobnym dorobkiem, ale w 5 ostatnich ligowych bojach. Warto jednak pamiętać, że od trzech spotkań Śląska ze Stalą na Tarczyński Arenie obie drużyny zawsze zdobywają minimum jedną bramkę.

 
W 17 ostatnich ligowych meczach ze Stalą Mielec u siebie piłkarze Śląska odnieśli 13 zwycięstw, zanotowali 3 remisy i tylko raz przegrali. Łączny bilans w PKO BP Ekstraklasie jest nieco bardziej wyrównany: 17 zwycięstw Śląska, 12 remisów i 12 zwycięstw Stali. Bramki: 48-47. 

 
W poprzednich 8 meczach w lidze piłkarze Śląska zanotowali następujące rezultaty: remis, porażka, zwycięstwo, remis, porażka, zwycięstwo, remis i porażka. Statystyka przemawia zatem za wygraną gospodarzy. Czy faktycznie tak będzie? Przekonamy się już w sobotę, 18 marca. Początek rywalizacji o godz. 12:30!

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław