Wydarzenia

Remis do kolekcji

2016-10-16 20:00:00
Rezerwy Śląska po raz piąty w tym sezonie kończą mecz podziałem punktów. Tym razem zawodnicy Arkadiusza Batora zremisowali z niewygodnym dla nich rywalem - Piastem Żmigród 0:0.
Z przebiegu spotkania był to typowy mecz na remis. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i żadna z drużyn nie chciała się otworzyć. Oba zespoły jednak stworzyły sobie po kilka okazji bramkowych, ale solidarnie ich nie wykorzystały. 

O sporym pechu mogą mówić wrocławianie, bo znów zdołali umieścić piłkę w siatce przeciwników, ale sędzia dopatrzył się spalonego (podobna sytuacja miała miejsce w meczu Śląska z Lechią Dzierżoniów przed tygodniem). Punkt jednak należy szanować, Piast jest znacznie wyżej w tabeli, a dodatkowo dla Śląska jest niewygodnym rywalem. W poprzednim sezonie bowiem to piłkarze ze Żmigrodu dwukrotnie byli lepsi w starciach z Trójkolorowymi. 

Tym samym rezerwy Śląska po raz drugi z rzędu i trzeci raz w sezonie kończą mecz bezbramkowym remisem. Dobrym prognostykiem jest postawa WKS-u, który po słabszym początku rozgrywek, notuje 4. spotkanie bez porażki z rzędu.

Ciekawostką jest, że w zespole gospodarzy wystąpił Maciej Badel, który w poprzednim sezonie reprezentował Śląsk Wrocław. 

Piast Żmigród – Śląsk Wrocław 0:0

Śląsk: Budzyński – Repski, Wiech, Łuczkiewicz, Sobczak – Kohut, Matusik, Kuriata (75’ Kubacki), Przybylski (67’ Stempin), Cieśla – Idzik (60’ Danielik).

Żółte kartki: Kuriata, Łuczkiewicz
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również