Wydarzenia

Remis w pierwszym sparingu | Piłka Kobiet

2024-01-13 20:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław rozpoczęły granie w tym roku. W pierwszym meczu podczas okresu przygotowawczego podopieczne trenera Piotra Jagieły zremisowały ze Ślęzą Wrocław 1:1. Bramkę dla WKS-u zdobyła Natalia Sitarz.
W pierwszym spotkaniu w tym roku nie brakowało emocji i ciekawych akcji. Śląsk przeważał od początku spotkania, a rywalki skupiały się na grze z kontrataku i po jednej z takich akcji żółto-czerwone objęły prowadzenie.

Śląsk wyrównał po zmianie stron, a na listę strzelczyć wpisała się Natalia Sitarz. Podopieczne trenera Piotra Jagieły miały jeszcze kilka niezłych okazji, ale brakowało dobrych decyzji w pobliżu pola karnego. Ślęza też nie pozostawała bierna i również potrafiła zagrozić bramce WKS-u. Ostatecznie jednak więcej goli już nie padło, a derby Wrocławia zakończyły się sprawiedliwym remisem 1:1.

Warto zaznaczyć, że w zielono-biało-czerwonych barwach po raz pierwszy od dłuższego czasu zagrała Katarzyna Białoszewska. Kolejny sparing Śląska już w najbliższą środę - wrocławianki zagrają na wyjeździe z Banikiem Ostrava.

Ślęza Wrocław - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)
Bramka dla Śląska: Natalia Sitarz

Śląsk: Wieczerzak (30' Skiba, 60' Bocian) - Szkwarek (46' Węcławek), Dudziak (46' Watral), Musiałowska (46' Maskiewicz), Klimczak (46' Czudecka), Wróblewska (60' Półrolniczak, 75' Klimczak), Żurek (46' Cwynar), Półrolniczak (46' Sitarz), Flis (46' Iwaśko), Związek (46' Marcelina Buś), Białoszewska (46' Adamek).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław