Wydarzenia

Rezerwy chcą utrzymać dobrą passę

2014-10-04 17:00:35
Już jutro Śląsk II Wrocław wybiegnie na murawę stadionu przy Oporowskiej w kolejnym starciu ligowym. Zespół prowadzony przez Piotra Jawnego zmierzy się niedzielnym przedpołudniem z drużyną Piasta Karnin.

Papierowym faworytem tego starcia są z pewnością rezerwy zielono-biało-czerwonych. Śląsk II Wrocław znajduje się w ostatnio w wybornej formie i kompletuje punkty zostawiając w pokonanym polu drużyny wyżej rozstawione. Ostatnio podopieczni Piotra Jawnego ograli pewnie drużyny Stilonu Gorzów Wielkopolski (2:1) i Lechii Dzierżoniów (1:0). Zwycięstwa te pozwoliły zespołowi rezerw WKS-u na delikatny awans na 7. miejsce w tabeli III ligi (gr. dolnośląsko-lubuska).

 

Skoro zespół Piotra Jawnego radzi sobie ostatnio tak dobrze w walce z teoretycznie lepszymi rywalami, to jeszcze lepiej powinno mu pójść w starciu z drużyną Piasta Karnin. Goście jutrzejszego pojedynku zajmują w klasyfikacji trzecioligowej odległą, 17. pozycję (na 18 startujących drużyn). Ponadto, mają tyle samo punktów co ostatni w tabeli zespół Bielawianki, lecz o jedno spotkanie rozegrane więcej. Bilans bieżącego sezonu dla drużyny Piasta to zaledwie 5 punktów, na które złożyło się 7 porażek, 2 remisy i ledwie jedno zwycięstwo (w dodatku, odniesione dopiero przed tygodniem). Bilans bramkowy jutrzejszego przeciwnika Śląska II Wrocław również nie powala na kolana. Drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego do siatki rywali trafiała jedynie 10 razy, a sama zmuszona była do wyciągnięcia piłki z bramki aż 24-krotnie. To najgorszy wynik wśród wszystkich zespołów rywalizujących na Dolnym Śląsku i Lubuszczyźnie.

 

Czy drużyna Śląska II Wrocław udowodni swoją papierową przewagę również na boisku przy Oporowskiej. O tym wszystkim dowiemy się już jutro. Początek starcia Śląska II Wrocław z Piastem Karnin już od godz. 11. Bilety wstępu na to spotkanie do kupienia w kasach stadionu, za symboliczne 10 zł.

 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również