Wydarzenia

Rezerwy chcą zdobyć Zachód

2014-10-08 12:00:00
1
Już dziś Śląsk II Wrocław zmierzy się z Zachodem Sobótka w Pucharze Polski na szczeblu okręgu. Podopieczni Piotra Jawnego o godz. 16 rozpoczną swój pojedynek o awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu jest drużyna trzecioligowych rezerw Śląska Wrocław. Za zespołem prowadzonym przez Piotra Jawnego przemawia nie tylko fakt występowania w wyższej klasie rozgrywkowej, lecz także wynik ostatniej potyczki w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. W rundzie wstępnej turnieju druga drużyna zielono-biało-czerwonych rozprawiła się z innym A-klasowym rywalem Gromnikiem Kuropatnik aż 12:1.

 

Dziś, mimo że Piotr Jawny znowu wyśle w bój bardzo młody skład zbierający seniorskie doświadczenia, wszyscy we Wrocławiu oczekują podobnego rozstrzygnięcia. Przewagą dzisiejszego przeciwnika Śląska II nie powinna być nawet jego pozycja lidera w tabeli Klasy A (Wrocław IV). Zachód Sobótka zajmuje w niej obecnie 1. miejsce, a na swoim koncie ma 21 punktów, które uzbierał odnosząc komplet 7 zwycięstw i osiągając bilans bramkowy wynoszący 23 zdobyte gole i 9 straconych.

 

W poprzedniej rundzie rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgu drużyna z Sobótki po emocjonującym meczu wyeliminowała zespół Falko Rzeplin. W regulaminowym czasie gry i dogrywce padł remis 3:3 i o promocji do I rundy pucharu zadecydowały rzuty karne. Te lepiej egzekwowali gracze Zachodu, którzy wygrali 4:2.

 

Początek meczu w Sobótce zaplanowany jest na godzinę 16. Po zakończeniu spotkania na naszej stronie internetowej będzie można znaleźć relację z niego.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również