Wydarzenia

Rezerwy gromią w Pucharze | Piłka Kobiet

2022-08-31 22:00:00
Piłkarki Śląska II Wrocław pokonały Zagłębie Wałbrzych 11:0 w meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Po trzy bramki dla WKS-u zdobyły Marcelina Buś i Maja Przybylak.
Przypomnijmy, że drugi kobiecy zespół Śląska tworzą zawodniczki występujące na co dzień w Centralnej Lidze Juniorek U15 i Centralnej Lidze Juniorek U17, a także te piłkarki z pierwszego zespołu, które w Ekstralidze nie mają zbyt wielu okazji do gry.

W środowe popołudnie w barwach Śląska II oglądaliśmy m.in. Monikę Sowalską, Joannę Krzyżanowską i Marcelinę Buś czy Maję Przybylak. Dwie ostatnie piłkarki zapisały na swoim koncie po hat-tricku. Dwa gole dołożyła Nadia Sobel, a po jednym trafieniu Natalia Witkowska i Kinga Klimczak. Ostatnia bramka padła po strzale samobójczym.

W kolejnej rundze wojewódzkiego Pucharu Polski Śląsk II zagra ze Ślęzą III Wrocław. Spotkania tej fazy zaplanowane są na 14 września.

Zagłębie Wałbrzych - Śląsk 0:11
Bramki: Marcelina Buś 3, Maja Przybylak 3, Nadia Sobel 2, Kinga Klimczak, Natalia Witkowska, bramka samobójcza
Śląsk: Sowalska - Rożnowicz, Watral, Kozina, Krzyżanowska, Cwynar, Klimaczak, Związek, Marcelina Buś, Przybylak, Witkowska. Grały także: Flis, Sobel, Musiałowska.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław