Wydarzenia

Rezerwy pokonały Dinamo Brześć

2018-03-14 18:20:00
Zespół Tomasza Horwata pokonał 2:1 w sparingu białoruski zespół U21 Dinamo Brześć. Bramki na swoje konto zapisali Fryczkowski i Obiała.
Białoruski młodzieżowy zespół to zaplecze I drużyny Dinama Brześć, które występuje w najwyższej lidze w swoim kraju. Dla Trójkolorowych była to świetna okazja, by skonfrontować się z drużyną, prezentującą odmienny styl, niż ten prezentowany przez polskie zespoły. Spotkanie rozegrane zostało w Dzierżoniowie na naturalnej nawierzchni, co było dodatkowym atutem sparingu.
 
Wrocławianie już od pierwszych minut starali się zdominować rywala, choć ten grał dość agresywnie i twardo. Młody białoruski zespół jednak gorzej prezentował się piłkarsko i optyczna przewaga należała do Trójkolorowych. To potwierdził Fryczkowski, który wykorzystał asystę  Kazimierowicza i  otworzył wynik spotkania. Śląsk mógł podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystał kilku dogodnych okazji. Zamiast tego Dinamo zdołało doprowadzić do remisu.
 
Po zmianie stron zespół Tomasza Horwata nadal dominował i zdołał ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gola, dającego wygraną, zdobył Obiała, który wykorzystał dogranie ze stałego fragmentu gry Sobczaka. 
 
- W przekroju całego spotkania byliśmy lepszym zespołem i uważam, że wygraliśmy zasłużenie. Cieszy nas również fakt, że mogliśmy rozegrać mecz na naturalnej nawierzchni, bo jak wiemy z tym jest ostatnio ciężko. Dinamo grało twardo i agresywnie, a trzeba sobie powiedzieć, że podobnie będzie w lidze, gdzie praktycznie wszystkie drużyny będą się podwójnie motywować przed meczami z nami – skomentował sparing trener rezerw WKS-u Tomasz Horwat. 
 
Drugi zespół Śląska na inaugurację rundy wiosennej Sport-Track IV ligi miał zmierzyć się z Polonią-Stal Świdnica przed własną publicznością. Spotkanie miało odbyć się w niedzielę, 18 marca, ale jednak zostało przełożone, gdyż Stadion przy ulicy Oporowskiej będzie służył jako centrum treningowe dla reprezentacji Polski oraz Nigerii, które zmierzą się między sobą w piątek, 23 marca na Stadionie Wrocław. Termin meczu Śląska II z Polonią-Stal Świdnica zaplanowano na środę, 28 marca, na godz. 17.30.
 
 
Dinamo Brześć – Śląsk II Wrocław 1:2
Bramki: Fryczkowski i Obiała
 
Śląsk: Aleksander Sobczak (Wadach), Caliński (Golus), Kucharczyk Piotr, Łazarowicz, Adrian Sobczak, Kazimierowicz, Danielik, zawodnik testowany, Kotfas, Pasternak (Jaroszyński), Fryczkowski (Obiała).
 
 
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również