Wydarzenia

Rezerwy powalczą w Żmigrodzie

2014-09-06 10:30:08
Śląsk II Wrocław rozegra dziś kolejny mecz ligowy. Zespół Piotra Jawnego o ligowe punkty powalczy w delegacji z Piastem Żmigród, z którym mierzył się niedawno w okresie przygotowawczym.

Zawodnicy rezerw Śląska Wrocław z pewnością są podrażnieni swoim ostatnim ligowym występem. Zwycięstwo w prestiżowym derbowym pojedynku ze Ślęzą Wrocław było tak blisko, a jednak za sprawą gola straconego w doliczonym czasie gry wymknęło się im w ostatniej chwili. Dziś podopieczni Piotra Jawnego stanął przed szansą na rehabilitację - w delegacji powalczą bowiem z ekipą Piasta Żmigród.

 

Śląsk II Wrocław plasuje się aktualnie na 11. pozycji w tabeli III ligi (gr. dolnośląsko-lubuska). Drugi zespół zielono-biało-czerwonych ma na swoim koncie 6 punktów, 5 strzelonych i 5 straconych bramek. Bilans jak na razie nie wydaje się najlepszy, ale już dziś nasi rezerwiści będą mieli okazję do poprawienia go. Zmierzą się bowiem z drużyną, z którą niedawno osiągnęli korzystny wynik. Z Piastem Żmigród podopieczni Piotra Jawnego rywalizowali ostatnio na otwarcie okresu przygotowawczego. W tym sparingowym meczu podzielonym na trzy tercje zwyciężyli 4:2 i powtórka tego rezultatu z pewnością ucieszyłaby zawodników i sztab szkoleniowy wrocławskiej drużyny.

 

Piast Żmigród po pięciu kolejkach ligowych zajmuje w tabeli III ligi 7. miejsce. Gospodarze dzisiejszego pojedynku odnotowali dwa zwycięstwa (pokonali  2:0 Karkonosze Zielona Góra i 2:1 Foto-Higienę Gać), dwa remisy (1:1 z Piastem Karnin i Stilonem Gorzów Wielkopolski) oraz ponieśli jedną porażkę (1:3 z Lechią Dzierżoniów). Żmigrodczanie zwyciężyli również w okręgowym Pucharze Polski 9:1 z Tomtex Widawa Wrocław. Wierzymy, że dziś w starciu z drużyną ze stolicy Dolnego Śląska już tak łatwo im nie pójdzie!


Początek meczu pomiędzy Piastem Żmigród a Śląskiem II Wrocław już dziś o godz. 16.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również