Wydarzenia

Rezerwy rozpoczęły przygotowania

2019-07-11 12:00:00
Drużyna rezerw Śląska Wrocław rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Drugi zespół WKS-u przed startem III ligi rozegra trzy sparingi.
Wrocławianie rozpoczęli treningi w środę 10 lipca. Pierwszy sprawdzian czeka ich 13 lipca, gdy zmierzą się z drugim zespołem Slavii Praga. Następnie zespół trenera Piotra Jawnego, 19 lipca zagra z rezerwami Wolfsburga w Opalenicy. 22 lipca piłkarze wyjadą na obóz do Jarocina, gdzie rozegrają ostatni przedsezonowy sparing z Calisią Kalisz. 
 
W trakcie pierwszych dni przygotowań sztab trenerski sprawdzi dużą grupę zawodników i wybierze tych, którzy znajdą się w kadrze zespołu na pierwszy mecz kontrolny. Do zespołu dołączą młodzi piłkarze, którzy w poprzednim sezonie zdobyli wicemistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów. Będą to Jakub Jarzębowski, Olivier Wypart, Bartłomiej Frasik oraz Marcin Szpakowski. Skład uzupełnią juniorzy z rocznika 2002 – Kacper Głowieńkowski i Tomasz Mamis.
 
- Dążymy do tego żeby ta kadra miała wiele jakości i była najważniejszym zespołem w akademii. Chcemy żeby był to ostatni krok na drodze do piłki seniorskiej – komentuje Piotr Jawny, trener rezerw Śląska. 
 
Pierwszy mecz ligowy rezerwy Śląska rozegrają 3 sierpnia z Gwarkiem Tarnowskie Góry.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również