Wydarzenia

Rezerwy: Unia górą

2017-05-08 11:00:00
Druga drużyna WKS-u przegrała w Turzy Śląskiej z miejscową Unią 0:2. Seria meczów bez wygranej przedłużona do ośmiu.
Porażka w Turzy Śląskiej boli tym bardziej, że Unia przed 26. kolejką zajmowała miejsce za plecami WKS-u. Dzięki wygranej ma teraz na koncie 23 punkty i o dwa wyprzedza wrocławian, którzy spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. Z III ligi spadają trzy ostatnie zespoły. Na ostatniej bezpiecznej lokacie znajduje się teraz... Unia Turza Śląska.

Długo zapowiadało się, że bezpośredni rywale w tabeli podzielą się ze sobą punktami. Stojący w brawce rezerw Śląska Kamenar nie dawał się pokonać, ale to samo robił jego vis a vis - Musioł. Niestety, strzelecką niemoc obu drużyn przerwał w 71. min Dudała. WKS ruszył do ataku w poszukiwaniu wyrównania i... na pięć minut przed końcem gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Sitnika.

Kolejny mecz podopiecznych Dariusza Sztylki 14 kwietnia. Zwycięstwo jest obowiązkiem, bo na Oporowską przyjedzie Olimpia Kowary, czyli ostatni zespół 3. grupy III ligi.

Unia Turza Śląska - Śląsk II Wrocław 2:0 (0:0)
Bramki: 71. Dudała, 85. Sitnik

Śląsk II: Kamenar - Repski, Poprawa, Wiech, Zieliński - Kohut, Łyszczarz, Pałaszewski (72. Kubacki), Matusik, Łuczak (78. Scalet), Stempin (90. Kotfas)
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również