Wydarzenia

Rezerwy w finale!

2020-07-04 19:00:00
Śląsk II Wrocław pokonał Foto-Higienę Gać 4:1 w półfinale Okręgowego Pucharu Polski. Trójkolorowi wywalczyli tym samym awans do finału, gdzie zmierzą się ze Ślęzą Wrocław.
Śląsk dobrze rozpoczął mecz w Gaci i od początku agresywnie atakował zespół gospodarzy. Przyniosło to skutek w 12. minucie, gdy do akcji ofensywnej dobrze podłączył się Patryk Caliński i dał wrocławianiom prowadzenie. Ledwie dwie minuty później Trójkolorowi byli już na dwubramkowym prowadzeniu. Tym razem dobrą akcję zespołu trenera Jawnego skutecznie zakończył Szymon Krocz. 

Gospodarze próbowali się odgryźć i po stracie dwóch bramek nieco się otrząsnęli, wykorzystując moment, gdy Śląsk nieco spuścił z tonu. Mimo kilku nerwowych momentów WKS nie dał sobie strzelić gola. Tuż przed przerwą wrocławianie prowadzili już 3:0. Caliński został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Łukasz Wiech. 

Druga część gry toczyła się w spokojnym tempie, choć to Trójkolorowi wciąż dyktowali warunki. Zaowocowało to bramką na 4:0 w 65. minucie. Tym razem po podaniu Szymańskiego dorobek bramkowy Śląska podwyższył rezerwowy Filip Michalski. 

W 75. minucie za swoją dzielną postawe zostali wynagrodzeni gospodarze, którzy z rzutu karnego zdobyli honorową bramkę. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Buryło. To jednak wszystko, na co było stać rywali Śląska. Trójkolorowi wygrali 4:1 i zameldowali się w finale Okręgowego Pucharu Polski. W finale zmierzą się ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie zostanie rozegrane w środę, 8 lipca. 

- Po niezbyt wyraźnym poprzednim meczu, dziś zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji. Przeciwnik próbował powalczyć, ale my byliśmy dobrze zorganizowani i nie daliśmy się zaskoczyć. Było to niezłe spotkanie i czekamy już na finałowy mecz ze Ślęzą - mówi Piotr Jawny, trener zespołu rezerw. 

Foto-Higiena Gać - Śląsk II Wrocław 1:4 (0:3)
Bramki:
0:1 - 12' Caliński
0:2 - 14' Krocz
0:3 - 45' Wiech (K)
0:4 - 65' Michalski
1:4 - 75' Buryło (K)

Foto-Higiena Gać: Wojciechowski - Piorecki, Wdowiak, Korytek (45. Krzyśków), Orzechowski, Stachowski, Jarczak, Bujakiewicz, Nahrebecki, Buryło, Przybylski (45. Tarnov)

Śląsk II Wrocław: Korytkowski - Caliński, Wiech, Kucharczyk, Wypart, Szymański, Młynarczyk, Krocz (80. Jarzębowski), Kotowicz (75. Buławski), Mamis (81. Sztylka), Dryja (61. Michalski)
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również