Wydarzenia

Rezerwy zaczynają ligę!

2018-08-11 16:00:00
Do ligowych zmagań wracają rezerwy WKS-u. W pierwszej kolejce wrocławianie przy Oporowskiej podejmą GKS Mirków/Długołęka. - Zaczynamy i nie ukrywam, że walczymy o awans. Innego celu nie bierzemy pod uwagę - zapowiada Piotr Jawny, szkoleniowiec Śląska II Wrocław.
W niedzielę, 12 sierpnia rozgrywki IV ligi zainauguruje zespół trenera Jawnego. Jak zaznacza nowy szkoleniowiec rezerw, okres przygotowawczy został dobrze przepracowany. - Najważniejsze, że obyło się bez poważnych urazów. Tak naprawdę nie mieliśmy żadnych znaczących wzmocnień z zewnątrz. Dołączyło do nas kilku zawodników z Centralnej Ligi Juniorów, a między innymi Lewkot, Krocz, czy Kuriara zdecydowali się na wypożyczenie - mówi Piotr Jawny. - Stworzyliśmy kadrę trochę węższą, ale dobrą jakościowo. To na pewno będzie z korzyścią dla chłopaków, bo mogą liczyć na więcej minut na boisku. Z drugiej strony w wypadku kontuzji możemy mieć drobne problemy kadrowe, ale musimy pamiętać, że będą u nas grać również zawodnicy z I zespołu. Staraliśmy się tak to poukładać, żeby wszystko się bilansowało. Nie da się przewidzieć, jak to będzie funkcjonować w sezonie, ale bierzemy na to poprawkę - dodaje.
 
Rezerwy Śląska w ramach przygotowań do ligi rozegrały zaledwie trzy mecze kontrolne, ale za to z mocnymi, bo III-ligowymi zespołami. Trójkolorowi wygrali z Miedzią II i Rekordem Bielsko-Biała oraz ulegli Piaście Żmigród. - Nie było może za dużo sparingów, ale staraliśmy się, by były to jakościowe spotkania. To myślę, że nam się udało - zaznacza trener Jawny. - Generalnie stworzyliśmy młodą kadrę, ale tak to powinno wyglądać. Nasi piłkarze, jeśli chcą przebić się do seniorskiej piłki, muszą radzić sobie na tle drużyn, w których grają bardziej doświadczeni zawodnicy. To jest element konieczny, by w przyszłości grać w wyższej lidze.
 
Do rezerw przesunięci zostali Kamil Vacek oraz Dragoljub Srnić, którzy zdecydowanie podnieśli rywalizację w zespole. - Przede wszystkim życzę im jak najlepiej. Do treningów podchodzą profesjonalnie, prezentują bardzo wysoki poziom, a dla pozostałych chłopaków to na pewno wartość dodana. Nasze zajęcia przez to są lepsze jakościowo, ale też my staramy się im zapewnić jak najlepsze warunki, by utrzymali swoją formę - komentuje to Piotr Jawny.
 
Pierwszym rywalem WKS-u będzie beniaminek GKS Mirków/Długołęka, który w ostatnich dwóch latach przeszedł drogę z A klasy do IV ligi. W poprzednim sezonie w dobrym stylu wygrał wrocławską ligę okręgową, zdobywając w 28 meczach ponad 100 bramek. Co ciekawe GKS Mirków/Długołęka sporo zawdzięcza Ryszardowi Pietraszewskiemu, obecnemu trenerowi Śląska U18. To on bowiem z GKS-em awansował do okręgówki, a do akademii Śląska przeniósł się przed rozpoczęciem rundy wiosennej 2017/2018, zostawiając zespół na 3. miejsce, ze stratą dwóch punktów do lidera.
 
- Zaczynamy i nie ukrywam, że walczymy o awans. Innego celu nie bierzemy pod uwagę - kończy trener Śląska II Wrocław Piotr Jawny. Planowo mecz miał odbyć się w Mirkowie, jednak ze względu na przebudowę stadionu spotkanie ostatecznie odbędzie się przy Oporowskiej. Mecz odbędzie się w niedzielę, 12 sierpnia o godz. 11. Zapraszamy, wstęp wolny.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław