Wydarzenia

Schwarz i Yeboah w najlepszej jedenastce kolejki

2023-05-23 11:30:00
W wygranym meczu z Miedzią Legnica piłkarze Śląska zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Zdecydowanie wyróżnili się jednak Petr Schwarz i John Yeboah. Czeski pomocnik otworzył wynik niedzielnego spotkania, a nasz najlepszy strzelec dwukrotnie pokonał golkipera gości. Obaj piłkarze trafili do najlepszej jedenastki 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
W meczu z Miedzią Legnica pierwszy gol padł w 38. minucie, a jego autorem był Petr Schwarz. Czeski pomocnik nie tylko zdobył niezwykle istotnego gola, ale również należał do najbardziej aktywnych na boisku. Warto wspomnieć, że więcej od “Szwania” przebiegł tylko Michał Rzuchowski, przy czym ten pierwszy opuścił plac gry w doliczonym czasie. Ponadto, dzięki ogromnej przytomności umysłu były piłkarz Rakowa zanotował asystę przy trafieniu Matíasa Nahuela Leivy.
 
John Yeboah to w rundzie wiosennej jeden z niekwestionowanych liderów Śląska Wrocław. W starciu z legnicką Miedzią niemiecki skrzydłowy dwukrotnie trafił do siatki. W pierwszej połowie popisał się kapitalnym indywidualnym rajdem, w drugiej zaś wykorzystał nieco przypadkowe zagranie Erika Expósito. W tym momencie Yeboah to najlepszy strzelec PKO BP Ekstraklasy w 2023 roku, a nominacja do jedenastki kolejki jest dla niego już czwartym takim wyróżnieniem.

Jedenastka 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy:
Bielica - Sekulić, Maloca, Abramowicz - Skóraś, Schwarz, Łakomy, Velde - Koczerhin, Yeboah, Podolski
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław