Wydarzenia

Siemiński: Zaangażowanie jest kluczem

2022-03-20 21:00:00
Trener Śląska U18, Bartosz Siemiński, ocenił mecz 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, w którym jego zespół pokonał Cracovię 3:2. - Mamy za sobą trzy kolejki, w których walczyliśmy do końca i taki chcemy kształtować charakter - mówił po meczu szkoleniowiec.
W trzecim meczu rundy wiosennej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Śląsk Wrocław U18 zdołał ponownie zapunktować. Po zwycięstwie nad Wartą Poznań (2:1) i wywalczonym w końcówce remisie (1:1) z mistrzem Polski - Pogonią Szczecin - juniorzy starsi pokonali Cracovię 3:2. Zawodnicy trenera Siemińskiego odrobili straty z pierwszej połowy, po której przegrywali 0:1.

Bartosz Siemiński: Jesteśmy bardzo zadowoleni z gry w drugiej połowie. Pomysł z pierwszej odsłony nie zafunkcjonował, bo straciliśmy bramkę z rzutu karnego. Po zmianach pojawiła się nowa energia, która dała nam wiele korzyści. Odnosimy zwycięstwo, choć szkoda straconych bramek, szczególnie drugiej, strzelonej w ostatniej minucie meczu. Mamy za sobą trzy kolejki, w których walczyliśmy do końca i taki chcemy kształtować charakter u zawodników. To potrzebne, co w sobotę pokazał pierwszy zespół Śląska.

Chcemy wykorzystywać potencjał najzdolniejszych zawodników z Akademii i wokół nich staramy się wszystko tworzyć. Chcemy grać piłką, zarówno krótkimi, jak i długimi podaniami, atakować bocznymi sektorami, różnymi elementami. Tych założeń taktycznych jest wiele, ale kluczem jest, by gracze byli zaangażowani i szukali kombinacyjnej, kreatywnej gry.

Musimy poprawić jeszcze koncentrację, którą czasem tracimy. W każdym ze spotkań mamy momenty przestoju lub gorzej wchodzimy w mecz. Czasem przeciwnik wyprowadza nagły cios i zdobywa w ten sposób przewagę. Musimy nad tym popracować i poszukać ewentualnych rozwiązań.
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław