Wydarzenia

Śląsk drugi w Amber Cup

2017-01-07 19:45:00
Bardzo dobry występ podopiecznych Jana Urbana w halowym turnieju Amber Cup. Dopiero w finale po rzutach karnych lepsza okazała się Lechia Gdańsk. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Adriana Łyszczarza.
Spotkanie finałowe miało bardzo emocjonujący przebieg. Lechia trzykrotnie obejmowała prowadzenie, ale WKS za każdym razem doprowadzał do remisu. Na 3:3 trafił Joan Roman zaledwie 40 sekund przed końcem meczu! Wynik już się nie zmienił i oglądaliśmy rzuty karne. W nich obie ekipy długo strzelały bezbłędnie. Przy wyniku 5:5 trafił jednak Marco Paixao, pomylił się Mariusz Idzik i puchar został w Gdańsku.

Wrocławianie do finału dostali się dzięki pokonaniu w 1/2 Chojniczanki Chojnice. Do wyłonienia zwycięzcy również potrzebne były rzuty karne. Śląsk triumfował 3:2. Wcześniej WKS odniósł dwie wygrane w grupie - 2:1 z Fabryką Futbolu i 7:1 ze Stomilem Olsztyn.

Kilku zawodników pokazało, że gra w hali nie jest im obca, a najlepiej udowodnił to Adrian Łyszczarz. Najmłodszy gracz w zespole (rocznik 1999) został wybrany najlepszym zawodnikiem 11. edycji Amber Cup!

Końcowa klasyfikacja:

1. Lechia Gdańsk
2. Śląsk Wrocław
3. Fabryka Futbolu
4. Chojniczanka Chojnice.

Król strzelców: Miłosz Przybecki (Fabryka Futbolu)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Bąk (Lechia Gdańsk)
Najlepszy zawodnik: Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław)
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Michał Krzyminski

Zobacz również